W związku z obchodami urodzin miasta Łodzi, w dniu 26 lipca 2024 (piątek) bilety wstępu do oddziałów ms1 i ms2 będzie można kupić w cenie 1 zł. Bilety dostępne wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej w punktach kasowych.

Wyróżnienie w konkursie "Najpiękniejsze polskie książki roku 2021" dla książki "Katarzyna Kobro. Ruch czasoprzestrzeni"

Książka "Katarzyna Kobro. Ruch czasoprzestrzeni" wydana przez Muzeum Sztuki zdobyła wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsze Polskie Książki 2021. Autorką projektu książki i składu jest Joanna Jopkiewicz z Grupy Projektor.

Książka to przewodnik po twórczości Katarzyny Kobro (1898-1951), legendarnej postaci polskiej sztuki XX wieku. Publikacja przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych pracami artystki: zarówno badaczek i badaczy, jak i wielbicielek i wielbicieli jej twórczości.

Katarzyna Słoboda i Małgorzata Jędrzejczyk - autorki książki opowiadają o wyjątkowości podejścia Kobro do sztuki, która poprzez swoje rzeźby, badała zasady tworzenia harmonijnych relacji łączących linie, kształty i płaszczyzny. Jej poszukiwania przyczyniły się do zmodernizowania metod projektowych przyszłych budynków i miast. Dzięki lekturze esejów, opisów prac, modeli, a także bogatemu materiałowi fotograficznemu, zawartemu w książce, czytelniczki i czytelnicy będą mogli poznać wyjątkowy wybór prac artystki, łącznie z tymi, które nie przetrwały do dzisiejszych czasów. Książka Katarzyna Kobro. Ruch czasoprzestrzeni pozwala zrozumieć dlaczego, śmiało eksperymentująca z przestrzenią artystka awangardowa, pochodząca z Europy Wschodniej, stanowi nieustającą inspirację dla współczesnych artystek i artystów a także fascynuje widzów, podziwiających jej niestety nieliczne zachowane prace, znajdujące się w kolekcjach muzealnych.


Książka wydana jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej (wraz z Verlag der Buchhandlung Walther und Franz König, Köln), można je kupić stacjonarnie w Księgarni ms2 przy ul. Ogrodowej 19 oraz w punkcie kasowym ms1 przy ul. Gdańskiej 43 lub tutaj za pośrednictwem księgarni internetowej

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

Podziel się informacją