Dzień bezpłatnego wstępu w oddziale ms1 zostaje przeniesiony z dnia 04.10 (środa) na 05.10 (czwartek)
Przejdź do sekcji:

Katarzyna Kobro. Ruch czasoprzestrzeni

Cena: 59.00 zł
Waga: 0.46 kg

Książka opowiada o teorii i praktykach Katarzyny Kobro, jednej z najważniejszych artystek nowoczesności. Eseje, opisy wybranych prac i projektów umożliwiają czytelnikom ujrzenie jej twórczość jako przykładu awangardowych eksperymentów z przestrzenią, chętnie przywoływanych we współczesnych praktykach artystycznych.

Katarzyna Kobro w sposób pionierski włączała ciała i ruch widzów w całościową kompozycję rzeźby, która otwierała się na otaczającą ją przestrzeń. Jej teoria i praktyka jest wspaniałą okazją do refleksji nad podstawowymi elementami odbioru sztuki - tropienia powiązań między artystyczną propozycją, przestrzenią, percepcją, cielesnością i ruchem. Wraz z pracami i tekstami Kobro możemy również zastanowić się nad społecznym znaczeniem sztuki rozumianej jako laboratorium eksperymentowania z ucieleśnioną percepcją i wpływem modelowania przestrzeni codziennych ludzkich zachowań.

Książka ta jest również propozycją ćwiczeń w patrzeniu na prace Katarzyny Kobro. Tu i teraz. W wyobraźni i w czasie faktycznego z nimi obcowania. Zapraszamy czytelników i czytelniczki do podążania liniami wyznaczanymi przez rytmy czasoprzestrzenne, które stosowała w swoich Kompozycjach przestrzennych. Odczuwania dyskretnej zmysłowości, którą zawarła w Aktach. Łączenia zerwanych połączeń między wzrokiem, ciałem, materią, czasem i ruchem.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorki tekstów: Katarzyna Słoboda, Małgorzata Jędrzejczyk
Redakcja: Katarzyna Słoboda
Koordynacja wydawnicza: Martyn Kramek, Andżelika Bauer
Projekt graficzny i skład: Joanna Jopkiewicz /Grupa Projektor

ISBN 978-83-66696-14-3
Rok wydania: 2021
Format: 19,6 x 25 x 1 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 124
Ilość ilustracji: ok 60 (37 czarno-białych i 23 barwnych)
Język: polski
Regulamin księgarni      Kontakt

Cena: 59.00 zł
Waga: 0.46 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE