W związku z obchodami urodzin miasta Łodzi, w dniu 26 lipca 2024 (piątek) bilety wstępu do oddziałów ms1 i ms2 będzie można kupić w cenie 1 zł. Bilety dostępne wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej w punktach kasowych.

Typografia odręczna na porcelanie – metabolizm przedmiotu. Spotkanie autorskie z A.M.Bartczakiem

Wszyscy uczestnicy wernisażu Andrzeja Mariana Bartczaka „ BREVI MANU. Jak nie ulec pokusie, aby wszystkiego nie przemienić w księgę? „ przyznają że atmosfera tego wieczoru, była wyjątkowa. Rozpiętość ekspozycji i jej różnorakość jest trudna do opowiedzenia podczas jednego spotkania. 

INFO

czas

03.07.2024 godzina 17:00

miejsce

ms1, Więckowskiego 36 (wejście od ul. Gdańskiej 43)

bilety (dostępne tylko online)

10 zł

Z tego powodu chcemy serdecznie zaprosić Państwa, na wyjątkowe zwiedzanie wystawy "BREVI MANU", autorskie  spotkanie z Andrzejem Bartczakiem, wokół ściśle wybranego tematu. Spotkanie poprowadzą kuratorzy wystawy Wiesław Łuczaj i Anna Pacyniak. Zachęcamy wszystkich Państwa do czynnego udziału, zadawania pytań  i zagłębienia się w proponowany temat spotkania którym będzie odręczna typografia i metabolizm przedmiotu w sztuce A.M.Bartczaka. 

 

Metabolizm to inaczej przemiana materii, czyli przetwarzanie na energię składników odżywczych pochodzących z pożywienia. 

Parafrazując można powiedzieć, że sztuka jest obszarem ciągłego przetwarzania (metabolizmu) znaków, symboli, tematów, form i kontekstów. Na przykład w twórczości Andrzeja Bartczaka cykl grafik pt. „Metabolizm pejzażu” odnosi się do twórczego wykorzystania: 1) odbitek i matryc graficznych z przed kilkudziesięciu lat i tworzenia z nich nowych dzieł, 2) przedmiotów znalezionych, ready-made, porcelany, uzyskujących poprzez przetworzenie, status dzieła lub jego składnika.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

Mapa

51.771757042259, 19.448338174266

INFO

czas

03.07.2024 godzina 17:00

miejsce

ms1, Więckowskiego 36 (wejście od ul. Gdańskiej 43)

bilety (dostępne tylko online)

10 zł

Podziel się informacją