Tam. Prace Alicji Halickiej z lat 1913–1947 w kolekcjach zagranicznych (e-book)
Celem autorów publikacji było stworzenie jak najpełniejszego katalogu prac Alicji Halickiej znajdujących się w kolekcjach publicznych i prywatnych poza granicami Polski.
Zainteresowane osoby prosimy o bezpośredni kontakt z księgarnią MS2 pod adresem mailowym: ksiegarnia@msl.org.pl
Nie posiadamy w sprzedaży papierowej wersji książki. Istnieje wyłącznie możliwość otrzymania bezpłatnej wersji e-book publikacji w formacie: pdf
Zamówienia składane przez koszyk nie będą realizowane.
Intencją autorów było nie tylko odnalezienie i zgromadzenie reprodukcji prac Halickiej, lecz również baczniejsze przyjrzenie się rozproszonej po świecie twórczości artystki i opracowanie not towarzyszących reprodukowanym pracom. Przede wszystkim jednak chodziło nam o możliwie najbliższe zbliżenie się do samej artystki, której stworzona przez nią samą biografia – znana z tyleż autobiograficznego, co autofikcjonalnego tomu Wczoraj – stanowi jedną z najbardziej fascynujących autokreacji napisanych przez nowoczesną artystkę w połowie XX wieku.” – ze wstępu.
Na publikację składają się trzy problemowe eseje autorstwa prof. Agaty Jakubowskiej, Klaudii Podsiadło oraz dr. Wojciecha Szymańskiego, jak również noty o trzydziestu dwóch dziełach Alicji Halickiej z zagranicznych kolekcji publicznych i prywatnych.
Publikacja jest dostępna w dwóch wersjach – drukowanej w języku angielskim oraz w wersji elektronicznej w języku polskim i angielskim.
Książka jest pokłosiem grantu badawczego pt. Międzynarodowa inwentaryzacja i popularyzacja twórczości artystki emigracyjnej Alicji Halickiej (1889–1974) zrealizowanego z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Książka powstała w ramach programu rządowego Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą w ramach środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki dotacji celowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Zadanie: Międzynarodowa inwentaryzacja i popularyzacja twórczości artystki emigracyjnej Alicji Halickiej (1889-1974)
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego
Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Redakcja: Natalia Słaboń, Wojciech Szymański
Autorzy esejów: Agata Jakubowska, Klaudia Podsiadło, Wojciech Szymański
Autorzy not: Matylda Borcuch, Klaudia Podsiadło, Natalia Słaboń, Wojciech Szymański
Koordynacja wydawnicza: Andżelika Bauer
Projekt okładki: Kaja Kusztra
ISBN 978-83-66696-46-4
Rok wydania: 2024
Format: wersja elektroniczna PDF
Ilość stron: 203
Ilość ilustracji: ok 42 (barwne)
Język: polski