Oprowadzanie Magdaleny Franczak z audiodeskrypcją na żywo po wystawie "Zwichnięty czas"

Magdalena Franczak zaprasza na autorskie oprowadzanie po wystawie "Zwichnięty czas" z elementami audiodeskrypcji. Będziemy skupiać się na wielozmysłowości odbierania sztuki, uruchamiając wyobraźnię i pamięć.

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43

Czas

14.09.2022, środa, godz. 16.16

oprowadza

Magdalena Franczak

audiodeskrypcja

Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Wystawa "Zwichnięty czas" nie jest tylko artystycznym komentarzem do codziennego doświadczania problemów globalnych, lokalnych i prywatnych. To także zaproszenie do wspólnego poszukiwania alternatyw dla dotychczasowych sposobów doświadczania czasu. Zachęca, żeby potraktować życie nielinearnie i otworzyć się na inność, zarówno w drugiej istocie, jak i w nas samych. Jedną z propozycji może być rozumienie i odczuwanie upływu czasu poprzez ciało, wsłuchanie się w jego rytm. Sprzyja temu przestrzeń wystawy. Są tu warunki do tego, by czas odbierać inaczej, żeby wyrwać się z ciągłego biegu i skierować swoją uwagę na kwestie, które do tej pory nam umykały. 

_______________________________________________________________________

Magdalena Franczak –  artystka interdyscyplinarna. Tworzy rzeźby, rysunki, fotografie, pracuje z zastanymi miejscami w przestrzeni publicznej. Twórczyni Nomadycznej Pracowni oraz publikacji artystycznych.  Współkuratorka projektu: Manifesty dla Przyszłości. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2014 i 2020 roku. Nominowana do tytułu Kulturystki Roku przez dziennikarzy Radiowego Domu Kultury Programu 3 Polskiego Radia w 2018 roku. Wystawia w galeriach w Polsce i za granicą (m.in.  Muzeum Sztuki w Łodzi, Miejsce Projektów Zachęty w Warszawie, Arsenał w Poznaniu, BWA Zielona Góra,  BWA Katowice, Galeria Biała w Lublinie, Labirynt w Lublinie, CSW w Toruniu, Art Cube Artists Studios Jerusalem, Atelierhaus Salzamt w Linzu i wielu innych). W swojej praktyce artystycznej stara się redefiniować zastany porządek nadając formom nowe znaczenia. Sklejając ze sobą kształty wyjęte z rzeczywistości tworzy opowieść o utopijnym świecie, w którym każdy głos może wybrzmieć z równą siłą nie zagłuszając drugiego. Jak pisze Karolina Sikorska: „Magdalena Franczak mówi o pracy i procesie twórczym jako o przyroście naturalnym. Za tą metaforą kryje się skrupulatnie budowana kolekcja znalezionych, pozyskanych, zyskujących materialność przedmiotów, które produkują  misterne struktury powiązań między sobą, skłaniając inicjatorkę i twórczynię kolekcji do ciągłego wysiłku opanowywania i klasyfikowania zbieranego materiału. Praca dla Franczak jest bezustannym procesem, mierzeniem się z ulotnością materii, konserwacją, odzyskiwaniem, umieszczaniem rzeczy w obszarze widzialnego”. Mieszka i pracuje w Lublinie.

Strona artystki: http://magdafranczak.pl/

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od Gdańskiej 43

Czas

14.09.2022, środa, godz. 16.16

oprowadza

Magdalena Franczak

audiodeskrypcja

Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

wstęp

w cenie biletu na wystawę + 1 zł

Podziel się informacją