Przejdź do sekcji:

Ewa Partum. Nic nie zatrzyma idei sztuki

Cena: 36 zł
Waga: 0.88 kg

Publikacja zgłębiająca twórczość Ewy Partum - prekursorki sztuki konceptualnej, feministycznej i krytycznej w Polsce. Znajdziemy tu artykuły próbujące uchwycić fenomen jej sztuki a także dokumentację prac artystki. 


Ewa Partum jest prekursorką sztuki konceptualnej, feministycznej i krytycznej w Polsce, autorką akcji i instalacji w przestrzeni publicznej, performansów, filmów, fotografii oraz poezji wizualnej.
W dwujęzycznej publikacji „Nic nie zatrzyma idei sztuki” twórczość Partum została przedstawiona w problemowym ujęciu w tekstach: Jean-François Chevriera, Karoliny Majewskiej, Doroty Monkiewicz i Ewy Majewskiej oraz w wywiadzie z artystką przeprowadzonym przez kuratorkę wystawy „Nic nie zatrzyma idei sztuki”, Marię Morzuch. Obok artykułów próbujących uchwycić fenomen sztuki Ewy Partum, w publikacji znalazła się także obszerna dokumentacja prac artystki oraz jej indywidualnej wystawy, która miała miejsce w Muzeum Sztuki w Łodzi na przełomie 2014 i 2015 roku.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Koncepcja i redakcja naukowa: Maria Morzuch
Redakcja stylistyczno-językowa i korekta: Dawid Szymczak
Koordynacja wydawnicza: Ewa Jędrzejczak
Projekt graficzny i skład: Katarzyna Jasińska

ISBN 978-83-63820-35-0
Rok wydania: 2015
Format: 20 x 25 x 3 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 185
Ilość ilustracji: 60 (kolorowe)
Język: wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie

Publikacja towarzysząca wystawie: „Ewa Partum. Nic nie zatrzyma idei sztuki” w 2014-2015 roku w Muzeum Sztuki ms²


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 36 zł
Waga: 0.88 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE