Eksperymenty multimedialne

Sposoby testowania to cykl nastawiony na różnorodne badania i ćwiczenia twórczo-edukacyjne, które otworzą przed uczestnikami możliwości innowacji artystycznych. Czwartkowe popołudnia w MS pozwolą spojrzeć na sztukę z najróżniejszych perspektyw, dzięki wykorzystaniu odmiennych praktyk, narzędzi i mediów. Cel: eksperyment!

 

Na zajęcia nie obowiązują zapisy. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji: edu@msl.org.pl, tel. 605 060 063, (wt.-pt., godz. 10.00-16.00).

INFO

Miejsce

ms1, ul. Gdańska 43  ms2, ul. Ogrodowa 19

Czas

CZWARTEK, godz. 17:30

wstęp

wstęp: 10zł

Prowadzący

Agata Rynkowska, Adam Olczak-Lipman

Osoby autorskie i prowadzące cykl:

Agata Rynkowska – absolwentka specjalizacji Projekty Wizualne na ASP w Łodzi. W swojej twórczości oraz w działaniach edukacyjnych łączy nowe i klasyczne techniki artystyczne. Intryguje ją sztuka jako metoda terapii oraz pomoc w przetwarzaniu i wyrażaniu emocji.

Adam Olczak-Lipman – artysta-malarz i grafik, magister sztuki, przewodniczący Stowarzyszenia LAAF - Lodz Abstract Art Festival. W jego twórczości dominują formy abstrakcyjne, w których łączy emocje z analizą formy dzieła.

 

czerwony prostokat

19.02.2026 (czwartek), godz. 17:30
ms1, ul. Gdańska 43

wstęp: 10zł 

SPRZEDAJ TO- ćwiczenia z perswazji inspirowane wystawą „Treliński” 

Jak zareklamować wolność, czas z bliskimi, spacery z psem, odpoczynek, zaufanie, ciszę? Podczas warsztatu przyjrzymy się zabiegom stosowanym w reklamach, rolkach, vlogach i sponsorowanych postach. Zastanowimy się, co sprawia, że są one dla nas atrakcyjne lub odrzucające? Wykorzystamy różne media i narzędzia sztuki współczesnej, aby zareklamować to, co niematerialne i przekonać odbiorców, że to właśnie ten „produkt” jest nam niezbędny do szczęścia.  

 

niebieski prostokąt

26.02.2026 (czwartek), godz. 17:30
ms1, ul. Gdańska 43

wstęp: 10zł 

WIBRACJE KOLORU – ćwiczenia z dekonstrukcji inspirowane wystawą „Jak działa muzeum”

Złożoność barw będzie przedmiotem naszego czwartkowego spotkania. Docierająca do naszego oka informacja o obserwowanym kolorze rzadko bywa jednolita. Wszystko, co widzimy jest wielobarwne, nawet jeśli w pierwszej chwili rozpoznajemy tylko jeden kolor. Przekonamy się o tym malując techniką inspirowaną puentylizmem.

czerwony prostokat

5.03.2026 (czwartek), godz. 17:30
ms², Ogrodowa 19, sala edukacyjna

wstęp: 10zł 

OD OBSERWACJI DO INTERPRETACJI – ćwiczenia z autonomii inspirowane wystawą „Sposoby widzenia”

Zapraszamy do rysowania w bezpośrednim kontakcie ze sztuką. Rozpoczniemy od szkicowania na wystawie: krótkie, intuicyjne rysunki pomogą uchwycić kształty, rytmy i emocje dzieł. Następnie przeniesiesz wybrany szkic na większy format, nadając mu nową jakość. To moment na eksperyment, kolor i własną interpretację.

Warsztat jest otwarty dla zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które chcą odświeżyć swój kontakt z tworzeniem. Przyjdź, poobserwuj, narysuj — i zobacz, dokąd zaprowadzi Cię linia.

niebieski prostokąt

12.03.2026 (czwartek), godz. 17:30
ms², Ogrodowa 19, sala edukacyjna

wstęp: 10zł 

CIAŁO I PROCES – ćwiczenia z transformacji inspirowane wystawą „Sposoby widzenia”

Czwartkowe spotkanie stanie się przestrzenią eksperymentu z formą i materiałem. Przyglądając się pracom Aliny Szapocznikow stworzymy papierowe konstrukcje – lekkie, tymczasowe szkice rzeźbiarskie. Następnie wybrane projekty przełożymy na trwałą formę gipsową, próbując nie utracić nadanej im w fazie wstępnej lekkości.

czerwony prostokat

19.03.2026 (czwartek), godz. 17:30
ms², Ogrodowa 19, sala edukacyjna

wstęp: 10zł 

REFLEKSY – ćwiczenia z obecności inspirowane wystawą „Sposoby widzenia”

Jak w rzeczywistości wypełnionej mnogością bodźców uchwycić to, co nieuchwytne? Inspirując się pracą Joanny Rajkowskiej będziemy eksperymentować z rytmem, kompozycją, światłem i obecnością. Stworzymy delikatne obiekty, które ożywają w dziennym świetle — autorskie łapacze słońca. 

niebieski prostokąt

26.03.2026 (czwartek), godz. 17:30
ms², Ogrodowa 19, sala edukacyjna

wstęp: 10zł 

KONSTELACJE – ćwiczenia z łączenia inspirowane wystawą „Sposoby widzenia”

Warsztat inspirowany działem „Gwiazdy ponad rzeczami”. W trakcie zajęć stworzymy własne konstelacje, do których punktem wyjścia będzie refleksja nad tym, jak informacje, znaczenia i przeżycia mogą wchodzić w relacje układając się w większe struktury. 

Podziel się informacją

Galeria

INFO

Miejsce

ms1, ul. Gdańska 43  ms2, ul. Ogrodowa 19

Czas

CZWARTEK, godz. 17:30

wstęp

wstęp: 10zł

Prowadzący

Agata Rynkowska, Adam Olczak-Lipman

Podziel się informacją