Przejdź do sekcji:

DADA Impuls/e. Kolekcja Egidio Marzony

Cena: 89 zł
Waga: 0.99 kg

Książka towarzysząca wystawie. Zbiór esejów na temat dadaizmu i jego wpływu na sztukę, uzupełniony ilustrowanymi notami omawiającymi najważniejsze znajdujące się na wystawie prace.


W polsko-angielskiej publikacji znajdziemy: eseje na temat dadaizmu i jego wpływu na sztukę autorstwa Huberta van den Berga, Matthew Biro i Hala Fostera, przedruki oryginalnych tekstów artystów Theo van Deosburga i Claesa Olenburga oraz wywiad z kolekcjonerem Egidio Marzoną. Całość uzupełnia ponad 40 ilustrowanych not autorstwa Julii Connert, Pauliny Kurc-Maj, Pawła Polita i Anny Szyjkowskiej, omawiających najważniejsze znajdujące się na wystawie prace.

„Dada, według Shwittersa, jest „boską zabawą”, która nie tyle sama jest szaleństwem, ile ukazuje wszystko to, co faktycznie nim pozostaje...”
„Obecna wystawa ukazuje dada jako nieokiełznaną i nieprzewidywalną stronę awangardy, która wprawdzie manifestowała się w sztukach plastycznych, ale też wykraczała daleko poza nie...”


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Redakcja: Paulina Kurc-Maj, Paweł Polit
Projekt graficzny i skład: Krzysztof Bielecki
Koordynacja wydawnicza: Ewa Jędrzejczak


ISBN 978-83-63820-31-2
Rok wydania: 2015
Format: 20,5 x 29,5 x 2 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 241
Ilość ilustracji: 130 (kolorowe)
Język: wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie
Publikacja towarzyszyła wystawie: „DADA Impuls/e” w ms¹ w Łodzi.


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 89 zł
Waga: 0.99 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE