Przejdź do sekcji:

Ćwiczenia w autonomii. Tamás Kaszás we współpracy z Anikó Loránt (ex-artists' collective)

Cena: 30 zł
Waga: 0.64 kg
Publikacja podejmuje kluczowe kwestie z dziedziny ekologii, polityki i ekonomii

Ćwiczenia w autonomii to propozycja pracy nad wyobraźnią ekologiczną przyszłych mieszkanek i mieszkańców Ziemi. Wystawa i powstała w relacji do niej publikacja spekulują o formach wspólnotowego życia, które przetrwa po rozpoczętej już implozji nowoczesnego systemu-świata opartego na organizowaniu natury na potrzeby kapitału.  

Publikacja zawiera bogato ilustrowany katalog odnoszący się do głównych problemów wystawy i jednocześnie najważniejszych wątków indywidualnej twórczości Tamása Kaszása i jego działań podejmowanych we współpracy z Anikó Loránt  w ramach ex-artists' collective. Natomiast eseje  Maji i Reubena Fowkes, Anna-Sophie Springer, Marka Styczyńskiego, Marka von Schlegla i Joanny Sokołowskiej proponują ich interpretacje i rozwinięcia. Zamykający publikację Leksykon terminów archaicznych z książki The Collapse of Western Civilization Erika M. Conwaya i Naomi Oreskes podsuwa narzędzia domyślenia o zmianie obecnych warunków życia na Ziemi ze spekulatywnej perspektywy nowej formacji ekologii-świata opisanej w roku 2393.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorzy tekstów: Joanna Sokołowska, Maja Fowkes, Reuben Fowkes, Anna Sophie Springer, Marek Styczyński, Mark von Schlegell
Koncepcja i redakcja naukowa: Joanna Sokołowska
Koordynacja wydawnicza: Ewa Jędrzejczak
Projekt graficzny i skład: Grupa Projektor: Joanna Jopkiewicz & Paweł Borkowski

ISBN 978-83-63820-51-0
Rok wydania: 2016
Format: 17 x 24,5 x 2 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 254
Ilość ilustracji: ok.139 (118 kolorowych i 21 czarno-białych)
Język: wydanie polsko-angielskie

Publikacja towarzysząca  wystawie pt.„Ćwiczenia w autonomii. Tamás Kaszás we współpracy z Anikó Lorant". Wystawa miała miejsce w Muzeum Sztuki w Łodzi w dniach 3.06 - 25.09.2016 r.


regulamin księgarni          kontakt


 
Cena: 30 zł
Waga: 0.64 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE