W dniu 30 maja (czwartek) wszystkie oddziały Muzeum Sztuki w Łodzi będą nieczynne.

Ćwiczenia w autonomii. Tamás Kaszás we współpracy z Anikó Loránt (ex-artists' collective)

Publikacja podejmuje kluczowe kwestie z dziedziny ekologii, polityki i ekonomii

Ćwiczenia w autonomii to propozycja pracy nad wyobraźnią ekologiczną przyszłych mieszkanek i mieszkańców Ziemi. Wystawa i powstała w relacji do niej publikacja spekulują o formach wspólnotowego życia, które przetrwa po rozpoczętej już implozji nowoczesnego systemu-świata opartego na organizowaniu natury na potrzeby kapitału.  

Publikacja zawiera bogato ilustrowany katalog odnoszący się do głównych problemów wystawy i jednocześnie najważniejszych wątków indywidualnej twórczości Tamása Kaszása i jego działań podejmowanych we współpracy z Anikó Loránt  w ramach ex-artists' collective. Natomiast eseje  Maji i Reubena Fowkes, Anna-Sophie Springer, Marka Styczyńskiego, Marka von Schlegla i Joanny Sokołowskiej proponują ich interpretacje i rozwinięcia. Zamykający publikację Leksykon terminów archaicznych z książki The Collapse of Western Civilization Erika M. Conwaya i Naomi Oreskes podsuwa narzędzia domyślenia o zmianie obecnych warunków życia na Ziemi ze spekulatywnej perspektywy nowej formacji ekologii-świata opisanej w roku 2393.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorzy tekstów: Joanna Sokołowska, Maja Fowkes, Reuben Fowkes, Anna Sophie Springer, Marek Styczyński, Mark von Schlegell
Koncepcja i redakcja naukowa: Joanna Sokołowska
Koordynacja wydawnicza: Ewa Jędrzejczak
Projekt graficzny i skład: Grupa Projektor: Joanna Jopkiewicz & Paweł Borkowski

ISBN 978-83-63820-51-0
Rok wydania: 2016
Format: 17 x 24,5 x 2 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 254
Ilość ilustracji: ok.139 (118 kolorowych i 21 czarno-białych)
Język: wydanie polsko-angielskie

Publikacja towarzysząca  wystawie pt.„Ćwiczenia w autonomii. Tamás Kaszás we współpracy z Anikó Lorant". Wystawa miała miejsce w Muzeum Sztuki w Łodzi w dniach 3.06 - 25.09.2016 r.


regulamin księgarni          kontakt


 
Cena: 30,00 zł
Waga: 0,64 kg

Podziel się informacją