Dzień bezpłatnego wstępu w Muzeum Sztuki w Łodzi od września zostaje przeniesiony na ŚRODY!
Przejdź do sekcji:

Alicja Czyczel - oprowadzanie performatywne z elementami warsztatu po wystawie "Zwichnięty czas"

Zapraszamy na oprowadzanie performatywne Alicji Czyczel po wystawie "Zwichnięty czas", które będzie miało elementy warsztatu. Artystka zaprosi widzów do doświadczenia i współmyślenia zaproponowanych praktyk ucieleśnienia, w których ludzkie ciało otwiera się na przyjemność, własną materialną złożoność i nasiąkliwość na to, co nieożywione i pozaludzkie. Ćwiczenia percepcyjne będą zachęcały osoby uczestniczące do głębokiego słuchania, odpoczynku oraz troski o własne emocjonalne i fizyczne samopoczucie.

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

5.08.2022, godz. 17.00

Wystawa "Zwichnięty czas" nie jest tylko artystycznym komentarzem do codziennego doświadczania problemów globalnych, lokalnych i prywatnych. To także zaproszenie do wspólnego poszukiwania alternatyw dla dotychczasowych sposobów doświadczania czasu. Zachęca, żeby potraktować życie nielinearnie i otworzyć się na inność, zarówno w drugiej istocie, jak i w nas samych. Jedną z propozycji może być rozumienie i odczuwanie upływu czasu poprzez ciało, wsłuchanie się w jego rytm. Sprzyja temu przestrzeń wystawy. Są tu warunki do tego, by czas odbierać inaczej, żeby wyrwać się z ciągłego biegu i skierować swoją uwagę na kwestie, które do tej pory nam umykały.

 

Niektóre z ćwiczeń będą odbywać się na podłodze, dlatego zachęcamy do ubrania się w przewiewną, ale zakrywającą ciało wygodną odzież. Intensywność zajęć będzie dostosowana do potrzeb i możliwości naszych ciał. Zapraszamy wszystkie osoby bez względu na płeć, wiek, sprawność i niepełnosprawności. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi. Jeżeli masz ochotę zgłosić nam swoje potrzeby (np. tłumacza PJM) daj znać.

___________________________________________________________

Alicja Czyczel (ona/jej) jest feministką, choreografką i edukatorką rozwijającą w swojej interdyscyplinarnej praktyce artystycznej związki ucieleśnienia i ekologii. Choreografię, improwizację tańca i somatykę, którymi dzieli się z dziećmi i dorosłymi, postrzega jako przestrzenie do wyrażania emocji, pogłębiania empatii, stawiania oporu i budowania wspólnoty. Od maja 2020 roku współtwórczyni środowiskowej inicjatywy Przestrzeń Wspólna.

Czyczel uzyskała dwa tytuły magistra na kierunkach: międzyobszarowe studia humanistyczne i społeczne (2015, UW) oraz choreografia (2019, ICI-CCN Montpellier). Spektakle sceniczne tworzy kolektywnie (“LAGMA” 2020) i solo (“ciało, na głos” 2019). Prowadzi badania artystyczne, performanse i spacery dźwiękowe czerpiące inspiracje z queerowej ekologii. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako edukatorka, publikowała w magazynie o muzyce współczesnej “Glissando”. Performerka w projektach artystki Joanny Piotrowskiej i choreografa Vincenta Dupont. Alicja Czyczel była stypendystką Młodej Polski 2018 MKDiN, Alternatywnej Akademii Tańca 2018, danceWEB 2019, Kultury w Sieci 2020, Stypendium artystycznego m.st. Warszawy 2021 oraz Stypendium Twórczego Grażyny Kulczyk 2021.

https://cargocollective.com/alicjaczyczel

WIĘCEJ INFO

prowadzenie

Alicja Czyczel

wstęp

1 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

5.08.2022, godz. 17.00

prowadzenie

Alicja Czyczel

wstęp

1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE