Alicja Czyczel - oprowadzanie performatywne z elementami warsztatu po wystawie "Zwichnięty czas"

Zapraszamy na oprowadzanie performatywne Alicji Czyczel po wystawie "Zwichnięty czas", które będzie miało elementy warsztatu. Artystka zaprosi widzów do doświadczenia i współmyślenia zaproponowanych praktyk ucieleśnienia, w których ludzkie ciało otwiera się na przyjemność, własną materialną złożoność i nasiąkliwość na to, co nieożywione i pozaludzkie. Ćwiczenia percepcyjne będą zachęcały osoby uczestniczące do głębokiego słuchania, odpoczynku oraz troski o własne emocjonalne i fizyczne samopoczucie.

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

5.08.2022, godz. 17.00

prowadzenie

Alicja Czyczel

wstęp

1 zł

Wystawa "Zwichnięty czas" nie jest tylko artystycznym komentarzem do codziennego doświadczania problemów globalnych, lokalnych i prywatnych. To także zaproszenie do wspólnego poszukiwania alternatyw dla dotychczasowych sposobów doświadczania czasu. Zachęca, żeby potraktować życie nielinearnie i otworzyć się na inność, zarówno w drugiej istocie, jak i w nas samych. Jedną z propozycji może być rozumienie i odczuwanie upływu czasu poprzez ciało, wsłuchanie się w jego rytm. Sprzyja temu przestrzeń wystawy. Są tu warunki do tego, by czas odbierać inaczej, żeby wyrwać się z ciągłego biegu i skierować swoją uwagę na kwestie, które do tej pory nam umykały.

 

Niektóre z ćwiczeń będą odbywać się na podłodze, dlatego zachęcamy do ubrania się w przewiewną, ale zakrywającą ciało wygodną odzież. Intensywność zajęć będzie dostosowana do potrzeb i możliwości naszych ciał. Zapraszamy wszystkie osoby bez względu na płeć, wiek, sprawność i niepełnosprawności. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z ograniczeniami ruchowymi. Jeżeli masz ochotę zgłosić nam swoje potrzeby (np. tłumacza PJM) daj znać.

___________________________________________________________

Alicja Czyczel (ona/jej) jest feministką, choreografką i edukatorką rozwijającą w swojej interdyscyplinarnej praktyce artystycznej związki ucieleśnienia i ekologii. Choreografię, improwizację tańca i somatykę, którymi dzieli się z dziećmi i dorosłymi, postrzega jako przestrzenie do wyrażania emocji, pogłębiania empatii, stawiania oporu i budowania wspólnoty. Od maja 2020 roku współtwórczyni środowiskowej inicjatywy Przestrzeń Wspólna.

Czyczel uzyskała dwa tytuły magistra na kierunkach: międzyobszarowe studia humanistyczne i społeczne (2015, UW) oraz choreografia (2019, ICI-CCN Montpellier). Spektakle sceniczne tworzy kolektywnie (“LAGMA” 2020) i solo (“ciało, na głos” 2019). Prowadzi badania artystyczne, performanse i spacery dźwiękowe czerpiące inspiracje z queerowej ekologii. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jako edukatorka, publikowała w magazynie o muzyce współczesnej “Glissando”. Performerka w projektach artystki Joanny Piotrowskiej i choreografa Vincenta Dupont. Alicja Czyczel była stypendystką Młodej Polski 2018 MKDiN, Alternatywnej Akademii Tańca 2018, danceWEB 2019, Kultury w Sieci 2020, Stypendium artystycznego m.st. Warszawy 2021 oraz Stypendium Twórczego Grażyny Kulczyk 2021.

https://cargocollective.com/alicjaczyczel

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

5.08.2022, godz. 17.00

prowadzenie

Alicja Czyczel

wstęp

1 zł

Podziel się informacją