Z cyklu "Migiem o sztuce": oprowadzanie po wystawie "Rajzefiber"

W czerwcu w ramach cyklu Migiem o sztuce zapraszamy na oprowadzanie po wystawie Rajzefiber. W PJM (Polskim Języku Migowym) po ekspozycji oprowadzi Agnieszka Kołodziejczak.

INFO

Miejsce

ms1, ul. Gdańska 43

Czas

19.06.2022, niedziela, godz. 16.00

oprowadza

Agnieszka Kołodziejczak

Wystawa jest efektem siódmej edycji warsztatów zorganizowanych wspólnie przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Punktem wyjścia tegorocznych działań artystycznych studentek i studentów ASP była refleksja nad doświadczeniem podróży oraz przemieszczania się rzeczy i ludzi. Temat zaproponował artysta Janek Simon, który wcielił się w rolę mentora.

Sposób, w jaki poruszamy się po świecie, jest różny. Zależy od licznych czynników:społecznych, kulturowych i ekonomicznych. Tropikalne wakacje to dla klasy średniej spełnienie ambicji i wyobrażeń o udanym spędzaniu wolnego czasu. Lot z Lagos do Londynu trwa siedem godzin. Ale dla kogoś, kto wyrusza z Afryki do Europy w poszukiwaniu pracy i lepszego życia, taka podróż może zająć kilka lat. Wyjeżdżamy z domu na studia do większych miast, szukając lepszej przyszłości. Jednak po powrocie często przeżywamy bolesne konfrontacje ze swoimi coraz bardziej odległymi korzeniami. W zeszłym roku z Chin do Europy przyjechało dwanaście tysięcy pociągów z kontenerami pełnymi rzeczy. Z kolei niedawna inwazja Rosji zmusiła do podróży miliony uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy. To tylko niektóre przejawy nieustannego ruchu ludzi i przedmiotów, które do nich należą.Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, ul. Gdańska 43

Czas

19.06.2022, niedziela, godz. 16.00

oprowadza

Agnieszka Kołodziejczak

Podziel się informacją