Przejdź do sekcji:

Władysław Strzemiński. Czytelność obrazów

Cena: 45 zł
Waga: 0.38 kg

Książka ta jest próbą reinterpretacji bogatej myśli teoretycznej Władysława Strzemińskiego.


Publikacja ta jest próbą reinterpretacji bogatej myśli teoretycznej Władysława Strzemińskiego. Zebrane w książce eseje dotykają problemów teorii widzenia opisanej przez awangardowego artystę oraz ewolucji jego sztuki, na którą wpływ miały zarówno artystyczne doktryny jak i osobista wrażliwość na los drugiego człowieka.

Zebrane w publikacji artykuły stanowią dokumentację z międzynarodowej konferencji poświęconej twórczości Władysława Strzemińskiego, która miała miejsce 13-14 października 2011 roku. Korzystając i odnosząc się z szacunkiem do już sformułowanych wniosków, Muzeum Sztuki kontynuuje badania nad tą wyjątkową postacią, widząc potencjał jego artystycznych teorii, poglądów na życie, sztukę i społeczeństwo oraz jego roli w fenomenie powstania łódzkiej kolekcji prac awangardowych twórców.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Redakcja: Paweł Polit, Jarosław Suchan
Autorzy tekstów: Jean-Francois Chevrier, Ekaterina Degot, Łukasz Kiepuszewski, Esther Levinger, Steven A.Mansbach, John Milner, Luiza Nader, Michael Newman, Andrzej Turowski, Minck Finch, Barandon Taylor 
Projekt graficzny i skład: Krzysztof Bielecki
Koordynacja wydawnicza: Beata Bocian


ISBN 978-83-63820-05-3
Rok wydania: 2012
Format: 15 x 23 x 2 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 221
Ilość ilustracji: 70 (kolorowe i czarno-białe)
Język: polski


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 45 zł
Waga: 0.38 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE