Przejdź do sekcji:

Sztuka Nie-Dawna. Kolekcja w Muzeum

Cena: 15 zł
Waga: 0.70 kg
Publikacja jest zbiorem esejów o kolekcjach i ich twórcach a także tekstów relacjonujących historię dzieł zgromadzonych w Muzeum Pałacu Herbsta.

Symbol statusu, inwestycja, pasja czy nałóg – czym dla kolekcjonera są jego zbiory? Według Waltera Benjamina kolekcjonowanie jest szczególnym rodzajem doświadczenia - utopijnym, sentymentalnym i bardzo intymnym. Czy w takim razie kolekcjoner może być typem bohatera romantycznego?

Sztuka Nie-dawna to zbiór różnorodnych esejów o kolekcjach, ich twórcach i roli w społeczeństwie. Znajdziemy w nim między innymi opowieść o tym, jak zbiory krakowskiego rodu Bartoszewiczów pozostały w Łodzi i refleksję o kolekcjonerskich pasjach łódzkiej burżuazji – czy sztukę traktowano jak narzędzie „szybkiej nobilitacji”, czy jednak inwestowano w nią z bardziej intrygujących powodów? Jest też analiza procesu przekształcania się kolekcji prywatnych w dobro narodowe. Wreszcie – teksty relacjonujące zawiłe losy obrazów z łódzkich zbiorów Muzeum Pałacu Herbsta.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Koncepcja publikacji, redakcja: Agnieszka Skalska
Projekt graficzny: Polkadot / Hanna Niemierowicz, Aleksandra Woźniak
Koordynacja wydawnicza: Monika Wesołowska


ISBN 978-83-63820-08-4
Rok wydania: 2012
Format: 17 x 24 x 2,5 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 277
Język: wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie


regulamin księgarni          kontakt


 

 

Cena: 15 zł
Waga: 0.70 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE