Przejdź do sekcji:

Sounding The Body Electric. Experiments in art and music in Eastern Europe 1964-1984

Cena: 25 zł
Waga: 0.13 kg

Zestaw dwóch płyt CD towarzyszący wystawie „Dźwięki elektrycznego ciała”. Utwory wybranych twórców eksperymentalnej muzyki Europy Wschodniej w latach 1957-1984


CD 1
1. VLADAN RADOVANOVIĆ
Głos z głośnika
2. SZABOLCS ESZTÉNYI I KRZYSZTOF WODICZKO
Same tranzystory
3. WOJCIECH BRUSZEWSKI
Skrzyżowanie
4. KOLEKTYWNE DZIAŁANIA
Muzyka wewnątrz i na zewnątrz
5. - 8. EUGENIUSZ RUDNIK
Skalary – studium technologiczna
9. HUGH DAVIES
Shozyg

CD 2
1. RUDOLF KOMOROUS
Nagrobek Malewicza
2. ARNE NORDHEIM
Ode to Light (Rzeźba) – miks studyjny 1
3. - 6. MILAN GRYGAR
Rysunki akustyczne
7. ARNE NORDHEIM
Ode to Light (Rzeźba) – miks studyjny 1


Album Sounding the Body Electric to naturalny sojusz producentów zajmujących się archiwami Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia oraz kuratorów wystawy dotyczącej styku technologii i ciała w sztuce lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Obszar „wspólny” nazywaliśmy roboczo „wczesnym wschodnio-europejskim sound artem”, choć chyba nikt z nas nie przywiązywał do tego określenia nadmiernej wagi merytorycznej. Natomiast bez wątpienia wszyscy byliśmy zainteresowani takimi pracami z dźwiękiem, w których postrzegany był on z perspektywy innych dyscyplin sztuki. Pozostawiając film, teatr, taniec i sztukę radiową na inne okazje, skupiliśmy się przede wszystkim na sztukach wizualnych, performensie i architekturze - głównie ze względu na ich konceptualne konotacje. A podążaliśmy za najważniejszymi problemami lat 60.: obiektem i przestrzenią.

Eksperymenty w SEPR znajdowały spełnienie na taśmie magnetycznej - domkniętym obiekcie prezentującym finalną wizję kompozytorską. W konsekwencji podstawową przestrzenią stawała się, idealna w swym charakterze, stereofoniczna przestrzeń formy muzycznej. Najbardziej jaskrawymi przejawami tej kompozytorskiej schedy jest przestrzelony i nigdy w pełni wykorzystany projekt zmiennej przestrzeni akustycznej Studia autorstwa Oskara Hansena, a także prace Tomasza Sikorskiego nad komponowaniem wybrzmień instrumentów akustycznych, które realizowane były na konsolecie mikserskiej przez Bohdana Mazurka.                                   
Michał Libera i Michał Mendyk


Dwie płyty CD
Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi / Bołt Records
Rok wydania: 2013
Czas trwania: 46:11


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 25 zł
Waga: 0.13 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE