Uprzejmie informujemy, że strona jest w trakcie prac modernizacyjnych. Za wszelkie niedogodności techniczne przepraszamy.

PROTOSEMINARIUM 03: (Nie)istnienie - przemieszczanie się świata

Gospodynią cyklu jest dr hab. Dorota Golańska (Katedra Badań Kulturowych, Uniwersytet Łódzki), która do rozmowy zaprosi dr Olgę Cielemęcką (Univeristy of Turku, Finlandia) Agatę Siniarską (artystka) i Katarzynę Słobodę (kuratorka wystawy). Seminarium będzie miało charakter spotkania grupy roboczej, podczas którego zaproponowane przez dyskutantki tematy i problemy badawcze staną się punktem wyjścia do dyskusji z obecnymi uczestniczkami i uczestnikami. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich, którzy będą chcieli włączyć się w rozmowę, jak również tych, chcących uczestniczyć w formie słuchaczki/a.

INFO

Miejsce

platforma Zoom

zapisy

cm@msl.org.pl

Czas

25 lutego 2021, godz. 19:00

Trzecie seminarium towarzyszące wystawie „Prototypy 04: Agata Siniarska. Osuwisko” podejmuje zagadnienia ruchu i przemijania, czy też przemieszczania się świata, zwłaszcza w odniesieniu do problemów związanych z pogłębiającym się kryzysem ekologicznym i nieodwracalnym wymieraniem gatunków. Z perspektywy krytycznych studiów eko-feministycznych będziemy się wspólnie zastanawiać nad poruszaniem się materii, a więc nad ruchem o różnej intensywności, prędkości i - nierzadko - trudnych do przewidzenia konsekwencjach. Jak w tych warunkach można myśleć o czasie i trwaniu? Jak myśleć o ontologiach przyszłości? Jak tworzyć archiwa przeszłości? Co zapamiętać? Obierając za punkt wyjścia refleksję nad praktykami artystycznymi, uzmysławiającymi nam intensywność ludzko-nie-ludzkich doświadczeń i ich naturalno-kulturowe splątanie, porozmawiamy o polityce przyszłości, o wyzwaniach, jakie przed nami stawia, i o tym, czy jesteśmy w stanie im podołać.

Na wydarzenie obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy pisać na adres: cm@msl.org.pl

Więcej info

zapisy

cm@msl.org.pl

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

platforma Zoom

Czas

25 lutego 2021, godz. 19:00

zapisy

cm@msl.org.pl

Podziel się informacją