W związku z obchodami urodzin miasta Łodzi, w dniu 26 lipca 2024 (piątek) bilety wstępu do oddziałów ms1 i ms2 będzie można kupić w cenie 1 zł. Bilety dostępne wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej w punktach kasowych.

Plastry Kultury 2023: Nagroda dla Muzeum Sztuki

Z radością informujemy o wygranej Muzeum Sztuki w Łodzi w plebiscycie Plastry Kultury 2023. Nasza wystawa „Nowosielski w Łodzi” otrzymała nagrodę w kategorii wystawa roku. Dziękujemy organizatorom wydarzenia za tak wspaniałe wyróżnienie. 

Wystawa „Nowosielski w Łodzi” w Muzeum Sztuki w Łodzi można było oglądać od 11 października 2023 r. do 25 lutego 2024 r. Instytucja upamiętniła twórczość jednego z najciekawszych artystów polskich XX wieku, poprzez przypomnienie owego dwunastoletniego łódzkiego okresu jego życia.Lata 1950 – 1962, które Jerzy Nowosielski spędził w Łodzi, przypadły na czas jego dojrzewania twórczego. To wtedy artysta osiąga swoje pierwsze sukcesy. Odkrywa również siebie, jako twórcę scenograficznego. Wreszcie to okres, w którym  Nowosielski rozpoczyna pracę nad monumentalnym malarstwem sakralnym. W swoich łódzkich latach twórca aktywnie uczestniczył także w tworzeniu artystycznego środowiska miasta.

Ubiegły rok związany był także z obchodami rocznicy stulecia urodzin Jerzego Nowosielskiego. 

Podziel się informacją

Podziel się informacją