Przejdź do sekcji:

Piątka dla... Muzeum Sztuki. Noc Muzeów 2021

Noc Muzeów w Muzeum Sztuki w Łodzi będzie miała w tym roku nietypowy przebieg. Tym razem nie możemy Was zaprosić do – jak to zwykle bywało – tłumnego zwiedzania ekspozycji w ms1, ms2 i Muzeum Pałac Herbsta i udziału w towarzyszących wystawom wydarzeniach. Przygotowaliśmy jednak innego rodzaju niespodziankę. Specjalni goście Muzeum – dyrektorki i dyrektorzy łódzkich instytucji kultury – podzielą się z Wami online refleksjami na temat wybranych przez siebie obiektów z kolekcji ms. Począwszy od godziny 20:00 na naszym fanpage'u na Facebooku, co pół godziny, pojawi się nowa opowieść.

INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki na Facebooku

Czas

15 maja 2021, od godziny 20:00

Marzena Bomanowska, Dyrektorka Muzeum Kinematografii w Łodzi, opowie o „Portrecie Doży Michele Steno”, który znajduje się w Galerii Sztuki Dawnej MPH i jest najstarszym obrazem zachodnioeuropejskim w kolekcji.

Aneta Dalbiak, Dyrektorka Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, opowie o „Kaskaderze” Cezarego Bodzianowskiego. Performans odbył się w łódzkiej przestrzeni miejskiej, na dachu restauracji Kaskada w 2007 roku.

Dominik Płaza, Dyrektor Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, opowie o „Wiszącym kręgu kamieni”, który znajduje się w ogrodzie w Muzeum Sztuki ms1. Instalacja jest wynikiem pracy Kennetha Lowella Unswortha podczas międzynarodowej wystawy Konstrukcja w procesie w 1981 roku.

Joanna Podolska, Dyrektorka Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, opowie o „Moich rodzicach” autorstwa Jankiela Adlera. Obraz powstały w 1921 roku stanowi arcydzielny przykład połączenia tradycji ze sztuką nowoczesną.

Rafał Syska, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury Filmowej, opowie o „Ostatniej taśmie wideo na świecie” Douglasa Davisa. Obiekt w 1979 roku świadczył o rozwoju wideo, w 2021 jest reliktem tej technologii.

Dyrektorkom i dyrektorom dziękujemy za udział w wydarzeniu, a Was zapraszamy na naszego Facebooka od godz. 20:00. 

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki na Facebooku

Czas

15 maja 2021, od godziny 20:00

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE