W dniu 30 maja (czwartek) wszystkie oddziały Muzeum Sztuki w Łodzi będą nieczynne.

Oprowadzanie autorskie po wystawie "Daniel Lergon, Maciej Olekszy. Flow" + warsztat z artystami

Zapraszamy na oprowadzanie autorskie po wystawie "Daniel Lergon, Maciej Olekszy. Flow". O swojej twórczości i wystawie w Muzeum Sztuki opowiedzą artyści. Następnie w sali edukacyjnej Daniel Lergon oraz Maciej Olekszy poprowadzą warsztat "Wokół farby jako medium malarskiego".

INFO

Miejsce

ms1, Gdańska 43

Czas

25.05.2024 (sobota), godz. 13:00

prowadzenie

Daniel Lergon, Maciej Olekszy

wstęp

bilet na wystawę + 10 zł

Wystawa "Daniel Lergon, Maciej Olekszy. Flow" jest pierwszym pokazem twórczości tych dwóch malarzy średniego pokolenia w Muzeum Sztuki w Łodzi. Zarówno berlińczyk Lergon, jak i związany z Poznaniem Olekszy znajdują się w specyficznym punkcie drogi twórczej, w którym to artystyczne uniwersum każdego z nich zostało skrystalizowane w wyniku wieloletnich poszukiwań stylistycznych i technicznych, ściśle zresztą ze sobą związanych. Można powiedzieć inaczej – w przypadku Lergona i Olekszego eksploracja odbywa się wewnątrz świata, którego punkty graniczne i kluczowe zawęźlenia zostały rozpoznane, a kierunek poszukiwań ma wektor skierowany raczej w głąb niż na zewnątrz.

 

Daniel Lergon (ur. 1978) współczesny niemiecki malarz. Dla jego twórczości charakterystyczna jest postawa badawcza, skupienie na analizie wizualnych fenomenów, powstających dzięki interakcji mediów z odpowiednio spreparowanymi podłożami. 
W 2006 roku ukończył studia na Berlińskim Uniwersytecie Sztuk Pięknych (The Universität der Künste Berlin). Od tamtego czasu jego prace prezentowane były na ponad stu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Maciej Olekszy (ur. 1982) współczesny polski malarz. Sięga głównie po tematykę aktu i portretu, akcentując proces powstawania obrazu. W jego pracach klasyczne malarskie tematy wyrażone są przez abstrakcyjne gesty.
Ukończył studia magisterskie na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2007). Dwa lata później został laureatem nagrody "Salted Candy" (Poznańska Galeria Nowa). W 2017 oraz 2021 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w 2022 roku otrzymał stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

 

WARSZTAT

O godz. 14:00 z przestrzeni wystawy przeniesiemy się do sali edukacyjnej, gdzie artyści poprowadzą warsztat "Wokół farby jako medium malarskiego". Opowiedzą o swojej pracy twórczej a następnie każdy uczestnik pod ich okiem będzie mógł stworzyć swoje własne dzieło.

Warsztat kierowany jest do młodzieży oraz osób dorosłych.

Liczba miejsc ograniczona. W warsztacie może wziąć udział 15 osób.

 

*Podczas oprowadzania Daniela Lergona obecny będzie tłumacz. 

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, Gdańska 43

Czas

25.05.2024 (sobota), godz. 13:00

prowadzenie

Daniel Lergon, Maciej Olekszy

wstęp

bilet na wystawę + 10 zł

Podziel się informacją