Przejdź do sekcji:

Notatki z podziemia

Cena: 89 zł
Waga: 1.17 kg

W książce tej autorzy koncentrują się na związkach pomiędzy twórczością artystów wizualnych i twórców muzyki alternatywnej w Europie Wschodniej w latach 1968-1994


Projekt Notatki z podziemia” śledzi bliskie i często dynamiczne związki pomiędzy artystami wizualnymi i muzykami w Europie  Wschodniej  w okresie rządów komunistycznych. Przedstawiciele pełnych wigoru kultur, jakie rodziły się na styku sztuki i muzyki, wierzyli często naiwnie - że stanowią alternatywę dla popularnych gustów i społecznych konwencji. Czasami musieli zmagać się z cenzurą i zakazami, gdyż władze z podejrzliwością traktowały wszelką odmienność. Rock w latach 70 a później punk i nowa fala były tyleż stylami muzycznymi, co formami estetycznej wrażliwości i jako takie inspirowały nowatorskie rozwiązania w dziedzinie plastyki, filmu i literatury a także charakterystyczne style życia.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi, Koenig Books
Autorzy: Juris Boiko & Hardijs Lediņš, David Crowley, Atilla Grandpierre, Durs Grünbein, Marina Gržinić​ & Zemira Alajbegović, Ivan Martin Jirous, Artur Kozdrowski, Daniel Muzyczuk, Timur Novikov, Piotr Rypson, Christoph Tannert, Igor Veritchev, Slavoj Žižek
Koncepcja i redakcja naukowa: David Crowley, Daniel Muzyczuk
Koordynacja wydawnicza: Ewa Jędrzejczak 
Projekt graficzny i skład: Artur Frankowski, Magdalena Frankowska / Fontarte


ISBN 978-83-63820-52-7
Rok wydania: 2016
Format: 18 x 24 x 3 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 446
Ilość ilustracji: ok 200 (107 kolorowe i 93 czarno-białe)
Język: wydanie polsko-angielskie

Publikacja towarzysząca wystawie „Notatki z podziemia. Sztuka i muzyka alternatywna w Europie Wschodniej 1968-1994”, która miała miejsce 22.09.2016 - 15.01.2017 w Muzeum Sztuki w Łodzi.


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 89 zł
Waga: 1.17 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE