Przejdź do sekcji:

Nomana. Magda Moskwa

Cena: 35 zł
Waga: 0.73 kg
Album jest zarówno dokumentacją tegorocznej retrospektywnej wystawy jak i prezentacją najważniejszych prac z dotychczasowego dorobku twórczego artystki.

Twórczość wybitnej, niezwykle konsekwentnej i oryginalnej malarki w pełni została udostępniona w materiale ilustracyjnym, dokumentującym zarówno tegoroczną retrospektywną wystawę w ms² jak i najważniejsze prace z całego dwudziestoletniego dorobku twórczego artystki. 

Magda Moskwa jest absolwentką PWSSP (obecnie ASP) w Łodzi. Konsekwentnie wszystkie wystawy indywidualne tytułuje tajemniczym słowem Nomana. Jej słynny debiut miał miejsce w Warszawie podczas kultowej wystawy Najgroźniejsze pędzle w Królikarni. Od tego czasu brała udział w wielu wystawach min. Biennale Sztuki Łódzkiej, Kobieta o Kobiecie, Brudna Woda, Piękna Pogoda, Co widać. Stan sztuki aktualnej, Corpus. Wielokrotnie prezentowała indywidualne wystawy w Galerii Opus  oraz współpracowała z Galerią Manhattan, Miejską Galerią Sztuki w Łodzi a w Warszawie z Galerią Wizytującą.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorzy tekstów: Maria Morzuch i Jarosław Lubiak
Koncepcja i redakcja naukowa: Maria Morzuch
Redakcja stylistyczno-językowa i korekta: Agnieszka Hatowska
Koordynacja wydawnicza: Ewa Jędrzejczak
Projekt graficzny i skład: Grupa Projektor: Joanna Jopkiewicz Paweł Borkowski


ISBN: 978-83-63820-34-3
Rok wydania: 2015
Format: 22,7 x 27,3 x 2 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 115
Ilość ilustracji: 40 (kolorowe)
Język: polsko-angielski
Publikacja towarzysząca wystawie: „Magda Moskwa. Nomana” 6.03-16.05.2015 w Muzeum Sztuki w Łodzi ms²


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 35 zł
Waga: 0.73 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE