Przejdź do sekcji:

Niedziela w Muzeum: Fotowspólnota

Czy podczas fotografowania – i wszystkiego, co się  na nie składa, od realizacji planu zdjęciowego, przez pozowanie, obsługę sprzętu, aż do procesu postprodukcji – powstaje wspólnota? Jak duża jest to grupa? Jak silne więzi ją łączą? Niedzielne spotkanie w Muzeum będzie okazją, by się o tym przekonać na własne oczy, uszy, ręce i nogi. Pomysły i warsztaty podsuną edukatorki i edukatorzy Muzeum Sztuki w Łodzi oraz zaproszony przez Fotofestiwal fotograf Paweł Ogrodzki. 

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

26.06.2022, niedziela, godz. 12.00 - 16.00

Tego dnia ogród ms1 zmieni się w poligon eksperymentów z konwencjami fotograficznymi. Od godz. 12:00 do 16:00 będziemy robić zdjęcia i brać na warsztat takie formy jak fotografia atelierowa, fotografia surrealistyczna, kolaż fotograficzny, fotograficzne choreografie czy instrukcje gestu fotograficznego inspirowane działaniami Józefa Robakowskiego. 

Cykl spotkań „Niedziela w muzeum” nawiązuje do kultowego działania edukacyjnego zainicjowanego w latach 70. XX wieku w Muzeum Sztuki przez dyrektora Ryszarda Stanisławskiego. Wówczas osoby odwiedzające Muzeum w niedzielę poza wystawami mogły wziąć udział w atrakcjach, których normalnie w nim się nie spodziewamy. Chcąc ułatwić publiczności dostęp do sztuki, Stanisławski liczył się z potrzebami każdego odbiorcy, dlatego program niedzielnych imprez był zróżnicowany, a jego oferta obejmowała konkursy, kiermasze, spotkania z artystami i koncerty, a nawet pokazy mody. 


Współorganizator:


WIĘCEJ INFO

współorganizator

Fotofestiwal

wstęp

1 zł

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms1, ul. Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43

Czas

26.06.2022, niedziela, godz. 12.00 - 16.00

współorganizator

Fotofestiwal

wstęp

1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE