Uprzejmie informujemy, że strona jest w trakcie prac modernizacyjnych. Za wszelkie niedogodności techniczne przepraszamy.

Nie bój sztuki!

Każde dziecko, w pewnym wieku potrafi narysować kropkę, kreskę a nawet niezbyt skomplikowany kształt. To łatwe! Tak samo łatwe jak namalowanie abstrakcji. Tak uważał Wassily Kandinsky.  Twierdził ponadto że malarstwo buduje punkt, linia i płaszczyzna. Na warsztacie wykonamy kilka prac plastycznych, których tematami staną się kolejne wymienione elementy.

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19, sala edukacyjna

współorganizator

Manufaktura

Czas

15.07, 22.07, 05.08

Multikolor warsztaty +6

22 lipiec, 5 sierpień

 12:00

Te zajęcia skupią się na rozpoznawaniu podstawowych kolorów w dziełach sztuki. Poprzez rozmowę i obserwację, dzieci będą miały okazję wymienić się spostrzeżeniami i odczuciami związanymi z danym obrazem oraz zidentyfikować dominujący kolor.

ABS Abstrakcja – warsztaty dla dzieci 10+

22 lipiec, 5 sierpień

15:00

Podczas tych warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję eksperymentować z abstrakcją i tworzyć niezwykłe dzieła sztuki. Całość rozpocznie się rozmową na temat tego, jak można opisać obraz i czy da się uchwycić wszystkie aspekty np. w wiadomości SMS. Następnie każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił w stworzeniu abstrakcyjnego dzieła, który dopiero na sam koniec zostanie opisany tytułem. Obraz zostanie namalowany poprzez dodawanie kolejnych elementów: punktów, linii, figur, a także kolorów.

Warsztaty adresujemy do niewielkich grup (łączna maksymalna liczba uczestników, wraz z opiekunami, to 20 osób). Aby wziąć w nich udział, należy zadzwonić pod numer tel. 605 060 063 lub mailowo: edu@msl.org.pl.  Zgłoszenia przyjmujemy od środy do piątku w godz. 10.00-16.00. W wypadku wystąpienia niepokojących objawów, prosimy o zrezygnowanie z udziału w wydarzeniu.

Wejścia na warsztaty do odbioru w Punkcie Informacyjnym Manufaktury.

Wykonane prace zawisną w Manufakturze i będą cieszyły wszystkich odwiedzających gości.

Warsztaty odbywają się bezpłatnie

Warsztaty obejmują trzy soboty: 15.07, 22.07, 05.08

Współorganizator:


Więcej info

współorganizator

Manufaktura

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms2, Ogrodowa 19, sala edukacyjna

Czas

15.07, 22.07, 05.08

współorganizator

Manufaktura

Podziel się informacją