Przejdź do sekcji:

Muzeum Widzialne 2019: 4 nagrody dla Muzeum Sztuki!

Morze nagród płynie do Muzeum Sztuki w Łodzi!

23 października odbyła się w Muzeum Miasta Gdyni gala Przeglądu Muzeum widzialne organizowanego przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, z której wróciliśmy czterokrotnie nagrodzeni!

I nagroda w kategorii kampanie promocyjno-marketingowe za projekt „Kolekcja Sztuki XX i XXI wieku Muzeum Sztuki w Łodzi w kolekcji odzieży „Projekt” Pan Tu Nie Stał”
II nagroda w kategorii identyfikacja wystaw czasowych dla identyfikacji wizualnej wystawy Peer-to-peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce (projekt: Noviki)
II nagroda w kategorii wydawnictwa książkowe dla katalogu wystawy Marek Chlanda. Studium posłuszeństwa (projekt: Kaja Gliwa)
III nagroda w kategorii wydawnictwa książkowe dla publikacji Ofelie. Ikonografia szaleństwa (projekt: Noviki)

Więcej o nagrodzonym projekcie:

Kolekcja sztuki XX i XXI wieku Muzeum Sztuki w Łodzi w kolekcji odzieży „Projekt” Pan Tu Nie Stał

Projekt: Pan tu nie stał

Biżuteria: Animalkingdom

Awangarda, sztuka współczesna, sztuka nowoczesna - to sformułowania, które wciąż onieśmielają niespecjalistów. Linia specjalnie zaprojektowanej odzieży oraz biżuterii (we współpracy z Animakingdom), inspirowana zbiorami prac Muzeum Sztuki wydała się świetnym sposobem mediowania progresywnych zjawisk w sztuce XX i XXI wieku. Pomysł współpracy między Muzeum a Pan tu nie stał zasadzał się na odnalezieniu pomostu między dziedzinami bliższymi, „oswojonymi” takimi jak moda, projektowanie użytkowe czy design, a sztuką awangardową i najnowszą. We współpracy z PTNS zależało nam jednak nie tylko na dobrze zaprojektowanym efekcie końcowym, ale przede wszystkim na aspekcie edukacyjnym i wykorzystaniu kolekcji do rozpowszechniania informacji o sztuce znajdującej się w zbiorach muzeum. Firma zaproponowała system kodów ukrytych w metkach ubrań i odszyfrowania ich dzięki kartonowemu dekoderowi dołączonemu do zakupu. Po wpisaniu kodu na dedykowanej platformie edukacyjnej www.projekt.ptns.eu klient dowiaduje się jakie dzieło stanowiło inspirację dla powstałego produktu, może o nim poczytać lub przejść bezpośrednio do strony zasoby.msl.org.pl, bazy zdygitalizowanych dzieł z kolekcji muzeum, po bardziej specjalistyczne informacje.

Kultura wysoka oraz kultura popularna często są postrzegane jako zjawiska konkurencyjne, a nawet sobie zaprzeczające. Współpraca Muzeum Sztuki  w Łodzi i firmy Pan tu nie stał ponownie udowadniała, że skracanie tego dystansu może zaowocować bardzo udanymi projektami. Dzięki takim kolaboracjom Muzeum nie tylko wspiera dobry polski design, ale też dociera z informacjami o sztuce współczesnej do szerszego grona odbiorców, wypełniając swoją misję w przestrzeni pozamuzealnej.


Założeniem projektu Muzeum Widzialne jest popularyzacja najlepszych systemów identyfikacji wizualnej i rozwiązań graficznych wdrożonych przez muzea.

https://muzeumwidzialne.pl/

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Galeria

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE