Muzeum rytmu

Muzeum Rytmu to projekt, w wyniku którego powstała wyjątkowa teoretyczno-abstrakcyjna instytucja. Rytm stał się w niej narzędziem badania fundamentów nowoczesności oraz zmysłowej struktury czasu w doświadczaniu codzienności. Wykraczając poza progi muzeum sztuki, projekt zestawiał sztukę współczesną i nowoczesną z badaniami etnograficznymi, kinem, muzyką i instrumentarium naukowym, aby wprawić w rezonans aparat krytyczny i umożliwić przeprowadzenie ćwiczeń z analizy rytmu.

Niniejsza książka oraz dokumentowana przez nią wystawa są efektem długotrwałych badań, które postrzegają sztukę jako jeden ze środków realizowania ideologii rytmu. Na ekspozycji pokazane były przedmioty, filmy i dokumenty związane z historią rozwoju sposobów mierzenia czasu, narzędziami do monitorowania pracy, choreografią i muzyką, które od wieków pozwalają człowiekowi doświadczać coraz bardziej złożonych rytmów.

Książka zawiera dokumentację wystawy oraz eseje i teksty.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorzy tekstów: Lawrence Abu HamdanErick BeltránRobert BrainFrancisco Camacho HerreraNatasha GinwalaRobert HorvitzKen JacobsElisabeth LeboviciErnst MachAngela MelitopoulosDaniel MuzyczukNana Oforiatta-AyimJean PainlevéForrestine PaulayKathleen RiveraSimon SchafferGeorg SimmelWadada Leo SmithStephen Willats i Jason Young.
Koncepcja i redakcja naukowa: Natasha GinvalaDaniel Muzyczuk
Koordynacja wydawnicza: Przemysław Purtak
Projekt graficzny i skład: Ryszard Bienert

PL: ISBN 978 83 638 20 671, EN: ISBN 978 83 63820 68 8
Rok wydania: 2017
Format: 22 x 27 x 3 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 254
Ilość ilustracji: ok 45  (kolorowe26 i 19 czarno-białych)
Język: wydanie polskie i angielskie

Publikacja towarzysząca wystawie „Muzeum rytmu” 25.11.2016 - 5.03.2017, Muzeum Sztuki | ms1

Cena 120 zł - wersja polskojęzyczna, 185 zł - wersja angielskojęzyczna.
Publikacja dostępna w sprzedaży w naszej księgarni.


POBIERZ FRAGMENT          KSIĘGARNIA


 

Podziel się informacją

Podziel się informacją