Przejdź do sekcji:

Muzeum Pałac Herbsta - przewodnik (polsko-angielski)

Cena: 20 zł
Waga: 0.30 kg

120- stronicowy, bogato ilustrowany przewodnik po wnętrzach i ogrodach rezydencji Herbstów.

Wersja polsko-angielska.


Pałac Herbsta to miejsce nierozerwalnie związane z losami rodziny Herbstów i Scheiblerów, zaliczanych do najbogatszych i najbardziej wpływowych rodzin przemysłowców nie tylko w Łodzi, lecz także na całych ziemiach polskich w drugiej połowie XIX wieku.

Po dwuletniej przerwie (w latach 2011-2013) związanej z modernizacją, Pałac został ponownie otwarty dla publiczności. Projekt wystroju pomieszczeń i nowej aranżacji pałacowych wnętrz powstał w oparciu o dokumentację konserwatorską i nieznane wcześniej archiwalne fotografie. Dzięki nowym źródłom informacji wnętrza są teraz bliższe oryginałowi z czasów, gdy mieszkała w nich rodzina Herbstów.

W związku z ponownym otwarciem Pałacu, Muzeum przygotowało przewodnik po wnętrzach i ogrodach rezydencji Herbstów w dwóch wersjach językowych: polsko-niemieckiej oraz polsko-angielskiej. 120-stronicowy, bogato ilustrowany przewodnik pozwala czytelnikom nie tylko poznać historię Pałacu, ale także prezentuje wystrój dziewiętnastowiecznych wnętrz oraz zgromadzone obrazy i przedmioty.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Koncepcja publikacji, redakcja: Dorota Berbelska
Projekt graficzny i skład: Jakub Stępień
Koordynacja wydawnicza: Andżelika Bauer

ISBN 978-83-63820-13-8 
Rok wydania: 2013
Format: 15 x 21 x 1 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120
Ilość ilustracji: 108 kolorowych i 20 czarno-białych
Język: wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 20 zł
Waga: 0.30 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE