Przejdź do sekcji:

Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia. Tom II

Cena: 100 zł
Waga: 1.19 kg

Niniejszy tom powstał z potrzeby przemyślenia i poddania refleksji aktualnej działalności Muzeum Sztuki w Łodzi.


Niniejszy tom powstał z potrzeby przemyślenia i poddania krytycznej refleksji aktualnej działalności Muzeum Sztuki w Łodzi. O jej skomentowanie w pierwszej kolejności zostało poproszonych sześciu artystów oraz jeden filozof.
Ich wypowiedzi stały się następnie punktem wyjścia do rozważania nad misją i praktyką łódzkiej instytucji prowadzonych przez kuratorów muzeum oraz zaproszonych badaczy. W efekcie powstała publikacja gromadząca wypowiedzi o zróżnicowanym charakterze, spajane jednak jednym wspólnym pytaniem: jak za pomocą współczesnych praktyk artystycznych i instytucjonalnych przepracowywać i skutecznie rozwijać wiodące idee nowoczesności.

„Redaktorzy tomu postawili w tym samym stopniu na intuicję i wyobraźnię, co na czysto intelektualny namysł - i to właśnie czyni z niniejszej książki wydarzenie. Jeśli tom ten będzie wyznaczał standardy kompleksowego podejścia do przeszłości, to nasze instytucje kulturalne faktycznie będą miejscami proponującymi widzom poszerzanie perspektyw i osobisty rozwój”.
dr hab. Anna Markowska


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Redakcja: Daniel Muzyczuk, Magdalena Ziółkowska
Projekt graficzny i skład: Poważne Studio: Małgorzata Frąckiewicz, Tomasz Głowacki, Alicja Kobza
Koordynacja wydawnicza: Andżelika Bauer


ISBN 978-83-63820-28-2
Rok wydania: 2015
Format: 18 x 24,5 x 5 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 479
Język: polski


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 100 zł
Waga: 1.19 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE