Mieke Bal oprowadza po wystawie „Atlas Nowoczesności. Ćwiczenia”

Zapraszamy na oprowadzanie światowej sławy badaczki, teoretyczki i krytyczki kultury wizualnej Mieke Bal po wystawie „Atlas Nowoczesności. Ćwiczenia” połączone z projekcją jej najnowszego eseju filmowego It's About Time! Reflections of Urgency,

INFO

Miejsce

przestrzeń wystawy „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia” i sala audiowizualna ms2, ul. Ogrodowa 19

Czas

17 października (niedziela) - 16:00 Oprowadzanie Mieke Bal po wystawie; 14:00-18:00 Projekcja eseju filmowego Mieke Bal

Już 17 października o 16.00 Mieke Bal oprowadzi po wystawie, a w godzinach 14.00-18.30 będzie można wziąć udział w projekcji w sali audiowizualnej nowego eseju filmowego Mieke Bal It's About Time! Reflections of Urgency (32 min), który powstał we współpracy z doktorantami i studentami łódzkiej Szkoły Filmowej.

Wydarzenie w języku angielskim, wstęp w cenie biletu na wystawę.

Mieke Bal – teoretyczka i krytyczka kultury; artystka wideo. W latach 2005-2011 była profesorą Królewskiej Holenderskiej Akademii Sztuki i Nauki. Pracuje w Amsterdamskiej Szkole Analizy Kulturowej Uniwersytetu w Amsterdamie. Zakres jej zainteresowań obejmuje biblijny i klasyczny antyk, XVII-wieczną i współczesną sztukę oraz współczesną literaturę, feminizm i kulturę migracyjną. Na jej liczne publikacje składają się: A Mieke Bal Reader (2006), Traveling Concepts in the Humanities (2002) i Narratology (czwarte wydanie, 2017). Z kolei prace wideo wystawiane międzynarodowo zostaly zrealizowane w formie dokumentu o migracji, z których Separations, State of Suspension, Becoming Vera oraz instalacja Nothing is Missing stanowią część kolektywu Cinema Suitcase. Poandto, wraz z Michelle Williams Gamaker zrealizowała film fabularny A Long History of Madness (teoretyczną fikcję o szaleństwie) oraz związane z nim wystawy (2012). Jej kolejny projekt Madame B: Explorations in Emotional Capitalism, również z Michelle, jest wystawiany na całym świecie. Niedawno ukończyła projekt filmu fabularnego i 5-ekranową instalację o René Descartes i jego nieszczęśliwie kończącej się przyjaźni z królową Szwecji Kristiną. Okazjonalnie występuje jako niezależna kuratorka. Jej współkuratorska wystawa 2MOVE odwiedziła cztery kraje. W 2017 roku była kuratorką wystawy dla muzeum Muncha w Oslo.
Więcej informacji o autorce znajdziecie TUTAJ

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Atlas Nowoczesności. Ćwiczenia”.

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

przestrzeń wystawy „Atlas nowoczesności. Ćwiczenia” i sala audiowizualna ms2, ul. Ogrodowa 19

Czas

17 października (niedziela) - 16:00 Oprowadzanie Mieke Bal po wystawie; 14:00-18:00 Projekcja eseju filmowego Mieke Bal

Podziel się informacją