Przejdź do sekcji:

Michałowski i Goya

Cena: 45 zł
Waga: 0.52 kg

Niecodzienny, pięknie zilustrowany katalog, w którym znajdziemy eseje na temat twórczości obydwu artystów głęboko powiązanej z towarzyszącymi ich życiu wydarzeniami historycznymi.


Czy sztuka może pomóc porozumieć się kulturom i narodom? Czy może przyczynić się do nawiązania dialogu międzykulturowego? Czy obrazy mogą pobudzić do refleksji nad historią? Czy widok cierpienia uczni nas lepszymi, może coś w nas zmienić? Te pytania poddaje pod dyskusję Agata Lorkowska, kuratorka wystawy „Goya i Michałowski” w książce o tym samym tytule. Publikacja jest niecodziennym katalogiem do wystawy – znajdziemy w nim rozbudowany tekst kuratorski autorstwa Agaty Lorkowskiej, esej Agnieszki Rosales Rodriquez, opisy prac i reprodukcje dzieł. Nietypowość tej książki polega na bardzo rozbudowanym projekcie graficznym autorstwa Ryszarda Bienerta, któremu udało się stworzyć spójny system prezentacji treści.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Redakcja: Agata Lorkowska
Autorki tekstów: Agata Lorkowska, Agnieszka Rosales Rodriquez
Projekt graficzny: Ryszard Bienert
Koordynacja wydawnicza: Andżelika Bauer, Martyna Gajda


ISBN 978-83-87937-79-9
Rok wydania: 2010
Format: 17,5 x 23,5 x 2 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160
Język:
 wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie

Publikacja towarzyszyła wystawie: „Michałowski i Goya” w 2010 r.


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 45 zł
Waga: 0.52 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE