Przejdź do sekcji:

Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej

Cena: 66 zł
Waga: 1.83 kg

Publikacja w retrospektywnym ujęciu przybliża artystyczną aktywność Krzysztofa Wodiczki, przede wszystkim wszelkie jego działania na rzecz marginalizowanych grup i demokracji a także projekty sprzeciwiające się wojnie.


Publikacja „Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej” w retrospektywnym ujęciu przybliża artystyczną aktywność Krzysztofa Wodiczki oraz inne jego działania na rzecz marginalizowanych grup i demokracji – w tym projekty sprzeciwiające się wojnie.

Krytyczny i utopijny wymiar jego sztuki jest tematem otwierającego katalog, obszernego wywiadu z artystą, przeprowadzonego przez Bożenę Czubak. Szerszy kontekst jego działań znajduje omówienie w tekstach wybitnych badaczy kultury wizualnej: Toma Ecclesa, Piotra Piotrowskiego i Rosalyn Deutsche.

Na drugą część katalogu składa się rozbudowana dokumentacja, prezentująca działania artysty od 1968 do 2014 roku. W części tej opisane i zilustrowane zostały najważniejsze akcje w przestrzeni miejskiej, projekty i realizacje Pojazdów oraz Instrumentów – począwszy od wczesnych prac z radykalną analizą języka artystycznego i roli artysty, poprzez pionierskie działania w zakresie sztuki publicznej, aż po antywojenne projekty z ostatnich lat, inicjujące dyskusje na temat potrzeby zanegowania tego sposobu rozwiązywania konfliktów.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Opisy prac w katalogu: Bożena Czubak i Krzysztof Wodiczko
Koncepcja i redakcja naukowa: Bożena Czubak
Redakcja i korekta: Małgorzata Jurkiewicz
Projekt graficzny i skład: Iwo Rutkiewicz 
Koordynacja wydawnicza: Andżelika Bauer


ISBN: 978-83-63820-32-9
Rok wydania: 2015
Format: 21,5 x 27,5 x 3,5 cm
Oprawa: twarda
Ilość stron: 367
Ilość ilustracji: 370 (kolorowe)
Język: polski
Publikacja towarzyszyła wystawie: „Krzysztof Wodiczko. Na rzecz domeny publicznej”


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 66 zł
Waga: 1.83 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE