KOMPOZYCJA UNISTYCZNA – koncert Zygmunta Krauzego z Kwartetem Śląskim

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Zygmunta Krauzego – kompozytora i pianisty – z udziałem Kwartetu Śląskiego, który odbędzie się w równie wyjątkowej przestrzeni sali balowej Muzeum Pałac Herbsta.

INFO

Miejsce

sala balowa, Muzeum Pałac Herbsta, ul. Przędzalniana 72

Czas

28.09.2022, godz. 18.00

współogranizacja

Fundacja „Musica Mundana”

wstęp wolny

bilety na wydarzenie dzięki uprzejmości Fundacji „Musica Mundana”

Zygmunt Krauze swoją twórczość dzieli na cztery kategorie: pierwsza to muzyka unistyczna inspirowana malarstwem Władysława Strzemińskiego, druga – kompozycje przestrzenne, wykonywane w specjalnie konstruowanych wnętrzach, trzecia – „muzyka o muzyce”, charakteryzująca się obecnością aluzji i cytatów, czwarta natomiast to subiektywna, głęboko ekspresyjna „muzyka powrotu do korzeni”. Podczas wrześniowego koncertu Zygmunt Krauze, wspólnie z Kwartetem Śląskim, zagra trzy utwory z „Kompozycji unistycznej”.

 

Kwartet Śląski to jeden z czołowych polskich zespołów kameralnych. Istnieje nieprzerwanie od 1978 roku. Zespół doskonalił swoje umiejętności na kursach mistrzowskich prowadzonych przez artystów takich kwartetów jak LaSalle, Amadeus, Juiliard, Smetana czy Berg. Repertuar Kwartetu Śląskiego obejmuje ponad 450 utworów kameralnych, z czego około 300 to literatura XX i XXI wieku. Śląscy kameraliści dokonali prawie 150 prawykonań kwartetów smyczkowych kompozytorów polskich i obcych, z czego znaczna część jest im dedykowana.

 

Program koncertu:

 

„Kompozycja unistyczna"

1. Zygmunt Krauze – III Kwartet smyczkowy

2. Zygmunt Krauze – Improwizacja unistyczna

3. Zygmunt Krauze – Kwintet fortepianowyDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Podziel się informacją

Mapa

51.7542794, 19.4848212

INFO

Miejsce

sala balowa, Muzeum Pałac Herbsta, ul. Przędzalniana 72

Czas

28.09.2022, godz. 18.00

współogranizacja

Fundacja „Musica Mundana”

wstęp wolny

bilety na wydarzenie dzięki uprzejmości Fundacji „Musica Mundana”

Podziel się informacją