Przejdź do sekcji:

Kobro & Strzemiński. Ny konst i turbulenta tider / New Art in Turbulent Times

Cena: 92 zł
Waga: 0.49 kg
Katalog do wystawy prac Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego w muzeum Moderna Museet Malmö w Szwecji uwidacznia stopniowy rozwój ich twórczości pozostającej we wzajemnym dialogu w niespokojnym okresie pomiędzy pierwszą i drugą wojną światową.

Katalog do wystawy prac Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego w muzeum Moderna Museet Malmö, 10.03.2018 - 02.09.2018. Była to pierwsza tak obszerna prezentacja twórczości artystów w Szwecji. Zarówno wystawa jak i publikacja uwidaczniają stopniowy rozwój ich twórczości, jednocześnie odmmiennej i pozostającej we wzajemnym dialogu. Nieustannie niezwykle aktywni w obszarze wielu dziedzinach sztuki stali się pionierami polskiej awangardy pomimo sytuacji niełatwej, w niespokojnym okresie pomiędzy pierwszą i drugą wojną światową.


Wydawca: Moderna Museet Malmö we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorzy tekstów: Jarosław Suchan, Iris Müller-Westermann, Ory Dessau, Linnèa Jahn
Koncepcja i redakcja naukowa: Iris Müller-Westermann, Linnèa Jahn
Projekt graficzny i skład: Patric Leo, Albin Dahlström

ISBN 978-91-984176-5-4
Rok wydania: 2018
Format: 17 x 24 x 1,5 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176
Ilość ilustracji: ok 64  (57 kolorowych i 7 czarno-białych)
Język: publikacja dwujęzyczna szwedzko-angielska

Publikacja towarzysząca wystawie „Kobro & Strzemiński - Ny konstbin turbulenta tider” 10.03.2018 - 02.09.2018 | Moderna Museet Malmö


regulamin księgarni      kontakt 

Cena: 92 zł
Waga: 0.49 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE