Katarzyna Kobro. Ruch czasoprzestrzeni

Cena: 59,00 zł
Waga: 0,46 kg

Książka opowiada o teorii i praktykach Katarzyny Kobro, jednej z najważniejszych artystek nowoczesności. Eseje, opisy wybranych prac i projektów umożliwiają czytelnikom ujrzenie jej twórczość jako przykładu awangardowych eksperymentów z przestrzenią, chętnie przywoływanych we współczesnych praktykach artystycznych.

Katarzyna Kobro w sposób pionierski włączała ciała i ruch widzów w całościową kompozycję rzeźby, która otwierała się na otaczającą ją przestrzeń. Jej teoria i praktyka jest wspaniałą okazją do refleksji nad podstawowymi elementami odbioru sztuki - tropienia powiązań między artystyczną propozycją, przestrzenią, percepcją, cielesnością i ruchem. Wraz z pracami i tekstami Kobro możemy również zastanowić się nad społecznym znaczeniem sztuki rozumianej jako laboratorium eksperymentowania z ucieleśnioną percepcją i wpływem modelowania przestrzeni codziennych ludzkich zachowań.

Książka ta jest również propozycją ćwiczeń w patrzeniu na prace Katarzyny Kobro. Tu i teraz. W wyobraźni i w czasie faktycznego z nimi obcowania. Zapraszamy czytelników i czytelniczki do podążania liniami wyznaczanymi przez rytmy czasoprzestrzenne, które stosowała w swoich Kompozycjach przestrzennych. Odczuwania dyskretnej zmysłowości, którą zawarła w Aktach. Łączenia zerwanych połączeń między wzrokiem, ciałem, materią, czasem i ruchem.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorki tekstów: Katarzyna Słoboda, Małgorzata Jędrzejczyk
Redakcja: Katarzyna Słoboda
Koordynacja wydawnicza: Martyn Kramek, Andżelika Bauer
Projekt graficzny i skład: Joanna Jopkiewicz /Grupa Projektor

ISBN 978-83-66696-14-3
Rok wydania: 2021
Format: 19,6 x 25 x 1 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 124
Ilość ilustracji: ok 60 (37 czarno-białych i 23 barwnych)
Język: polski
Regulamin księgarni      Kontakt

Cena: 59,00 zł
Waga: 0,46 kg

Podziel się informacją