Przejdź do sekcji:

Hüseyin Bahri Alptekin. Zajścia, zdarzenia, okoliczności, przypadki, sytuacje

Cena: 30 zł
Waga: 0.80 kg
Zbiór esejów, bogato ilustrowany reprodukcjami prac i zdjęciami dokumentującymi działania artysty oraz fotografiami wykonanymi przez niego w trakcie podróży.

Hüseyin Bahri Alptekin (ur. w 1957 roku w Ankarze - zm. w 2007 roku w Stambule) podejmował w swoich pracach kwestie globalizacji, którą postrzegał przez pryzmat wyobrażeń  o peryferiach, podrzędności i marginalności. Jego artystyczna praktyka polegała na rejestracji, gromadzeniu i przetwarzaniu krążących po świecie popularnych i kolektywnie wytwarzanych obrazów, dialektów, znaków oraz towarów. Tanie przedmioty masowego użytku, amatorska fotografia, reklamy, przydrożna architektura czy podrzędny dizajn interesowały go jako przejawy hybrydalnej, anonimowej produkcji kultury. Alptekin dokumentował  także niepozorne, rozgrywające się na obrzeżach uwagi wydarzenia codziennego życia.

Publikacja to zbiór esejów, bogato ilustrowany reprodukcjami prac i zdjęciami dokumentującymi działania artysty oraz fotografiami wykonanymi przez niego w trakcie podróży.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Autorzy tekstów: Huseyin Bahri AlptekinAli Akay, Sezgin Boynik, Duygu Demir, Krzysztof Pijarski, Joanna Sokołowska
Redakcja: Joanna Sokołowska, Magdalena Ziółkowska.
Projekt graficzny i skład: Grupa Projektor
Koordynacja wydawnicza: Ewa Jędrzejczak


ISBN 978-83-63820-14-5
Rok wydania: 2013
Format: 22,5 x 26,5 x 2 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 187
Ilość ilustracji: 100 (kolorowe)
Język: wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie

Publikacja towarzyszyła wystawie „Huseyin Bahri Alptekin. Zajścia, zdarzenia, okoliczności, przypadki, sytuacje” 2014 r.


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 30 zł
Waga: 0.80 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE