Przejdź do sekcji:

Czarny pokój i inne pokoje. Zbiór tekstów o Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia

Cena: 35 zł
Waga: 0.71 kg
Pierwsza z serii książek poświęconych Studiu zgłębiająca jego historię, początki istnienia, twórczość muzyczną i przedsięwzięcia interdyscyplinarne realizowane w „czarnym pokoju”.

Czarny pokój i inne pokoje to pierwsza z serii książek poświęconych Studiu Eksperymentalnemu Polskiego Radia, jaką opracowuje Fundacja Automatophone wraz z Muzeum Sztuki w Łodzi. Redaktorzy Michał Libera i Michał Mendyk zebrali w niniejszym tomie teksty poświęcone powołaniu do życia Studia (dział Początki), relacjom placówki z kompozytorami (Rozwinięcia), twórczości w polu muzyki (Analizy) i interdyscyplinarnym przedsięwzięciom (Rozszerzenia), a także rozmowy z Krzysztofem Szlifirskim, Krzysztofem Knittlem, Ewą Guziołek-Tubulewicz, Barbarą Okoń-Makowską i Tadeuszem Sudnikiem. Część wspomnianych materiałów została zaprezentowana podczas konferencji, jaką w 60 rocznicę powstania placówki zorganizował Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z łódzkim muzeum. Uzupełniona o nowe teksty i przedruki publikacja stanowi kompleksowe opracowaniw historii „czarnego pokoju” - jak nazywano „serce” Studia, w którym pracowali twórcy muzyki na taśmę.


Wydawca: Fundacja Automatophone i Muzeum Sztuki w Łodzi, we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza
Autorzy tekstów: Michał Libera, Michał Mendyk, Bolesław Błaszczyk, Dariusz Brzostek, Joanna Walewska, Marek Zwyrzykowski, Agnieszka Pindera, Cindy Bylander, Ola Nordal, Katarzyna Świętochowska, Barbara Okoń-Makowska, Daniel Muzyczuk, David Crowley, Jan Topolski, Krzysztof Szlifirski, Krzysztof Knittel, Tadeusz Sudnik, Ewa Guziołek-Tubelewicz 
Publikacja należy do serii pt. „Biblioteka SEPR” pod redakcją: Michała Mendyka i Agnieszki Pindery
Tłumaczenie tekstów: Maciej Dworzyński, Tomasz Potocki, Łukasz Mojsak
Redakcja naukowa: Michał Libera, Michał Mendyk
Projekt graficzny i skład: Magda Burdzyńska

ISBN 978-83-952622-0-3
Rok wydania: 2018
Format: 16,5 x 23,5 x 3 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260
Ilość ilustracji: ok 36 czarno-białych
Język: polski

Publikacja wydana w związku konferencją naukową poświęconą SEPR w 60 rocznicę jego powstania, zorganizowanej przez Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi, 13-14.10.2017 


regulamin księgarni      kontakt


 

Cena: 35 zł
Waga: 0.71 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE