Przejdź do sekcji:

Cezary Bodzianowski - To Miejsce Nazywa Się Jama

Cena: 65 zł
Waga: 1.32 kg

Album wydany w związku z wystawą „Cezary Bodzianowski - To miejsce nazywa się Jama”. Pierwsza tak obszerna publikacja prezentująca twórczość artysty.


Teatr, bez afiszy. Jednoosobowy. Traktujący miasto jak wielką scenografię, w której publiczność staje się nie odbiorcą, lecz elementem spektaklu. Twórczość Cezarego Bodzianowskiego to oryginalna artystyczna kreacja, realizowana konsekwentnie przez lata a publikacja „Cezary Bodzianowski - To miejsce nazywa się jama” to pierwszy tak obszerny katalog prezentujący twórczość artysty.

Publikacja jest albumem fotograficznej dokumentacji efemerycznych „zdarzeń”, delikatnie ingerujących w bieg codziennego życia. Katalog uzupełnia cześć teoretyczna. Znalazł się w niej tekst Catherine Wood, analizującej, jak Bodzianowski przekształca prozaiczne sytuacje w momenty „nierzeczywiste”. Jarosław Suchan zauważa w jego twórczości kontynuację awangardowej myśli, która artystycznym priorytetem uczyniła nie tworzenie obrazu, lecz udział w kreowaniu rzeczywistości. Natomiast Suzan Titz opisuje, jak na sztukę polskiego artysty wpłynęły inspiracje wyniesione z wielu lat spędzonych w Antwerpii i ze spotkań z twórczością Magritte’a, Broodthaersa, surrealistów i konceptualistów.


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi, Museum Abteiberg Monchengladbach, Mousse Publishing
Redakcja: Jarosław Suchan
Teksty: Cezary Bodzianowski, Jarosław Suchan, Adam Szymczyk, Susanne Titz, Catherine Wood
Projekt i skład: Yvonne Quirmbach


ISBN 9788867490332
Rok wydania: 2012
Format: 22 x 28 x 2,5 cm
Oprawa: twarda z obwolutą
Ilość stron: 265
Ilość ilustracji: 170 (kolorowe)
Język: wydanie trójjęzyczne polsko-angielsko-niemieckie

Publikacja towarzyszyła wystawie „Cezary Bodzianowski - To miejsce nazywa się Jama” w 2013 r.


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 65 zł
Waga: 1.32 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE