BSCH, B.S JAZZ. Bogusław Schaeffer - Płyta CD

Cena: 30,00 zł
Waga: 0,03 kg

Płyta CD zawierająca dwa utwory autorstwa Bogusława Schaeffera, będące połączeniem muzyki elektronicznej - nagrań zrealizowanych w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia z muzyką stworzoną przy użyciu instrumentów akustycznych – improwizowanym duetem fortepianowym.

Bogusław Schaeffer (1929-2019) jeden z najbardziej oryginalnych polskich muzycznych twórców, wybitny kompozytor, muzykolog, dramaturg, grafik, pedagog. Jako jeden z pierwszych w naszym kraju zajął się tworzeniem muzyki elektronicznej, budował własne instrumenty, nieustannie eksperymentował, tworzył pionierskie dzieła teatru instrumentalnego i utwory fee-jazzowe.

W pierwszym utworze znajdującym się na płycie, zatytułowanym „Blues I” nagraniu na taśmie zrealizowanemu przez kompozytora w legendarnym Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia towarzyszy improwizacja w wykonaniu dwóch pianistów. Oryginalnie partie fortepianowe realizował sam kompozytor oraz Adam Kaczyński, w nagraniu na płycie improwizują Kuba Sokołowski i Piotr Zabrodzki.

W drugim utworze zatytułowanym „E.S Jazz” Bogusław Schaeffer i Bohdan Mazurek tworzą jazzową pasję na narzędziach analogowego studia elektronicznego.


Utwory:
1.  „Blues I”  Piotr Zabrodzki, Jakub Sokolowski - Boguslaw Schaeffer                                   
2.  „E.S. Jazz”  Bohdan Mazurek - Boguslaw Schaeffer

Czas trwania: 48:54


Kompozytor: Boguslaw Schaeffer
Wykonanie: Boguslaw Schaeffer, Bohdan Mazurek, Fortepian: Kuba Sokołowski, Piotr Zabrodzki
Mastering: Piotr Zabrodzki
Projekt graficzny: Marcin Łagocki
Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi, Polskie Radio, Aurea Porta
 
ISBN 5902547017570
Format: 14 x 12,5 x 0,2


Regulamin księgarni             Kontakt

Cena: 30,00 zł
Waga: 0,03 kg

Podziel się informacją