Przejdź do sekcji:

Andrzej Czarnacki. Skłonność uparta

Cena: 20 zł
Waga: 0.85 kg
Katalog zawiera kilkadziesiąt reprodukcji prac artysty, jego tekst filozoficzny, eseje Moniki Murawskiej i Pawła Polita.

Andrzej Czarnacki splata w swojej praktyce rozważanie zagadnień artystycznych z refleksją o charakterze filozoficznym. Publikacja podsumowuje etap twórczości artysty, w którym wiodącym motywem jego prac było pojęcie skłonności, pojmowane w znaczeniu zasady określającej charakter relacji miedzy składnikami rzeczywistości. Czarnacki proponuje wizję rzeczywistości dynamicznej, obejmującej wielość oddziałujących na siebie sił. Dla ich unaocznienia posługuje się różnymi mediami, jak rysunek, obraz na płótnie, instalacja czy tekst. Prace swoje określa mianem „wiązań tensorycznych”. Publikacja obejmuje kilkadziesiąt reprodukcji prac Andrzeja Czarnackiego, jego tekst filozoficzny, eseje Moniki Murawskiej i Pawła Polita.    


Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Redakcja: Paweł Polit
Koncepcja katalogu: Andrzej Czarnacki, Paweł Polit
Projekt graficzny i skład: Dorota Karaszewska, Maciej Sikorzak
Koordynacja wydawnicza: Andżelika Bauer


ISBN 978-83-63820-26-8
Rok wydania: 2015
Format: 23 x 27,5 x 1,5
Oprawa: miękka
Ilość stron: 129
Język: wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie

Publikacja towarzysząca wystawie: „Andrzej Czarnacki. Skłonność uparta” w 2015 r.


regulamin księgarni          kontakt


 

Cena: 20 zł
Waga: 0.85 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE