Przejdź do sekcji:
Logo Logo

Zza zasłony obserwuję obie strony. Wykłady o tym, jak sztuka troszczy się o świat

INFO

Miejsce

ms2, ul. Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

od 5 października, co sobotę, o godz. 11:11

POMYŚL, ŻE NIE MA GRANIC. 

Od 1 września 2019 roku działa Rok Antyfaszystowski. To niezależna, ogólnopolska, oddolna koalicja instytucji kultury, organizacji pozarządowych, ruchów społecznych, samodzielnych kolektywów oraz indywidualnych aktywistek i artystek. Wspólnie pracujemy nad siecią antyfaszystowskich i antywojennych wydarzeń kulturalnych i działań społecznych, zaplanowanych do 8 maja 2020 roku.

Muzeum Sztuki w Łodzi włącza się w ruch z cyklem popularnych wykładów o sztuce Działu Edukacji. Od 5 października, co sobotę, o godz. 11:11 w ms2, ul. Ogrodowa 19, edukatorki i edukatorzy będą przedstawiali kolejne odsłony cyklu „Zza zasłony obserwuję obie strony. Wykłady o tym, jak sztuka troszczy się o świat”.

30 wykładów przypomni strategie oporu sztuki wobec monopolów, alternatywne modele społeczeństw, prototypowe propozycje oparte na empatii, wrażliwości i równości. Przywołamy m.in. projekty zastępowania kapitalistycznej gry wolnego rynku ekonomią wzajemnej troski, strategie oporu wobec permanentnej inwigilacji przez monitoring wizyjny i sztukę wyzwalającej się spod heteronormy. Opowiemy m.in. o Światowym Instytucie na rzecz Obalenia Wojen czy o Instytucie Dla Żywych Rzeczy. Przywołamy między innymi dzieła Elżbiety Jabłońskiej, Félixa Gonzáleza-Torresa, Hansa Haacke, Diany Lelonek, Teresy Margolles, Mony Vatamanu & Florina Tudora, Tamása Kaszása czy Krzysztofa Wodiczko.

Więcej informacji o poszczególnych wykładach znajdziecie w zakładce kalendarium oraz na profilu fb Muzeum.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms2, ul. Ogrodowa 19, sala audiowizualna

Czas

od 5 października, co sobotę, o godz. 11:11

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.