Przejdź do sekcji:

Zbigniew Libera. Art of Liberation. Studium prasoznawcze 1988–2018. Tom 1: 1988–1997

Cena: 129 zł
Waga: 1.44 kg

Pierwszy z trzech tomów zawierających wycinki artykułów prasowych dotyczących twórczości Zbigniewa Libery. Publikacja stanowi dokumentację działań twórcy jak i również ukazuje świat sztuki w Polsce w okresie transformacji.


Czym była sztuka krytyczna w Polsce? Jakie emocje wzbudzały wystawy prezentowane w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski? Co mogą powiedzieć o życiu artysty materiały prasowe? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w pierwszym z trzech tomów Art of Liberation. Studium prasoznawczego 1988–2018, monumentalnego projektu Zbigniewa Libery. Pierwszy tom, obejmujący lata 1988–1997, ukaże się w październiku 2019, kolejne dwa tomy (1998–2007, 2008–2018) w 2020 roku.

Autorski wybór tekstów prasowych, książka artystyczna, praca z zakresu dziennikarstwa i krytyki, dokumentacja działań twórcy i przemian instytucji sztuki w Polsce – studium prasoznawcze trzydziestu lat działalności Zbigniewa Libery ukazuje nie tylko jego sylwetkę, ale również świat sztuki na tle przemian społecznych Polski okresu transformacji.

Trzytomowa publikacja gromadzi wycinki artykułów prasowych z Polski i zagranicy dotyczących twórczości Zbigniewa Libery. Dowiemy się z nich, wokół jakich tematów toczyły się dyskusje w świecie sztuki, co wzbudzało największe kontrowersje, a kto był ulubieńcem krytyków. Pośrednio ukażą one stan polskiej krytyki artystycznej oraz zaplecze instytucjonalne sztuki w Polsce.


Wydawca: Zbigniew Libera i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Autorzy tekstów: Zbigniew Libera, Małgorzata Ludwisiak, Dorota Monkiewicz, Piotr Krajewski, Krzysztof Jurecki, Jolanta Ciesielska, Michael Meyer, Lynda Wright, Carol Hall, Ewa Gorządek, Jan Nieland, Barbara Weidle, Wojciech Karpiński, Jerzy Truszkowski, Monika Kuc, Matthias Kampmann, Joanna Kiliszek, Anna Ciosk, Paweł Kwaśniewski, Kazimierz Piotrowski, Agnieszka Kwiecień, Andrzej Osęka
Tłumaczenie tekstów: Elżbieta Frątczak-Nowotny, Marcin Wawrzyńczak
Redakcja: Sylwia Breczko
Projekt graficzny i skład: Kalina Możdżyńska

ISBN 978-83-65240-61-3
Rok wydania: 2019
Format: 24 x 27,7 x 3,5 cm
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300
Ilość ilustracji: ok 86  (55 kolorowe i 31 czarno-białych)
Język: polski, angielski, niemiecki, norweski, duński, niderlandzki


Regulamin księgarni             Kontakt


 

Cena: 129 zł
Waga: 1.44 kg

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.