Przejdź do sekcji:

Zapisz jako wersję roboczą / Save as draft 02: Brokat Films

Od 11 maja do 1 czerwca w rezydencji muzealnego Instagrama zamieszka duet Brokat Films. Czy spojrzą w muzealną kolekcję jak w wielką spiżarnię frykasów i przygotują wykwintny artystyczny bankiet? Tego dowiemy się już niebawem. Zapraszamy do śledzenia konta Muzeum Sztuki na Instagramie. 


INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki na Instagramie

Czas

11 maja - 1 czerwca 2020

Czy Tytus Czyżewski zjadłby obiad przygotowany przez Brokat Films? Blendowanie smaków: szczypta awangardy, trzy łyżki gałki muszkatołowej oraz dwa ciała. Miks kolorów i inspiracji w formie 3D. Futurystyczna igraszka albo sztuka streamingowa oraz rozpikselowane tożsamości: przekraczanie ograniczeń ciała jeszcze nigdy nie było tak kolorowe i pozbawione dobrego smaku!”
~ Brokat Films

Brokat Films - to duet artystyczny malarki Sasy Lubińskiej i Joanny Pawłowskiej, który powstał w marcu 2016 na YouTube. Artystki, korzystając z estetyki „zrób to sam” i klisz obecnych w kulturze internetu, nagrywają filmy eksplorujące konwencje takie jak: program kulinarny, wideovlog makijażowy czy sesje coachingowe.

Projekt „Zapisz jako wersję roboczą / Save as draft” to forma artystycznej rezydencji, której celem jest użycie w przestrzeni Instagrama kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi w zgodzie z ideą „prototypów”. Zaproszeni do współpracy twórcy i twórczynie testują tę szczególną „bazę danych”, jaką są zasoby ms, używając dostępnych na platformie Instagram narzędzi, takich jak: posty, tagi, relacje na żywo, filtry poszerzonej rzeczywistości (AR), gify czy filmiki. Artyści i artystki traktują zdigitalizowane zbiory muzeum jako tytułowe „wersje robocze” swoich praktyk.

WIĘCEJ INFO

kurator

Kacper Szalecki

koordynator

Przemysław Purtak

identyfikacja wizualna

Witek Gretzyngier

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

Galeria

INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki na Instagramie

Czas

11 maja - 1 czerwca 2020

kurator

Kacper Szalecki

koordynator

Przemysław Purtak

identyfikacja wizualna

Witek Gretzyngier

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE