Przejdź do sekcji:

Zapisz jako wersję roboczą / Save as draft 04: Katarzyna Oczkowska / ArTVstka

Ostatnią rezydencję pierwszej edycji cyklu „Zapisz jako wersję roboczą” odbędą równolegle Katarzyna Oczkowska i ArTVska. 


INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki na Instagramie

Czas

23 czerwca - 12 lipca 2020

„Odbędziemy rezydencję w Muzeum Sztuki w Łodzi we dwie. A że każda z nas jest wieloma, zrobiło się nas całkiem sporo - parafrazując słowa Deleuze’a i Guattariego z Tysiąca plateau, czyli drugiego tomu Kapitalizmu i schizofrenii. I otóż to nieco schizofreniczne rozszczepienie kuratorki, teoretyczki, krytyczki Katarzyny Oczkowskiej oraz performerki, aspirującej celebrytki art worldu, wirtualnej tożsamości, niegdyś określonej patofenomenem czy królową cringe’u ArTVstki, jest wynikiem systemu, w którym przyszło nam funkcjonować. Zatem przyjrzymy się i odczujemy zbiory MS z różnych perspektyw, ale zawsze na pełnym afekcie. Gdyż sztuka jest dla nas nie celem, a raczej narzędziem pozwalającym na wytyczenie linii życia, a więc wszystkich rzeczywistych stawań, które nie kończą się jedynie na sztuce, a prowadzą dalej; szukaniem wszystkich linii ujścia, ale nie poprzez ucieczkę w sztukę; wynajdywaniem wszystkich pozytywnych deterytorializacji, które nie będą reterytorializować się w sztuce.”

Katarzyna Oczkowska − krytyczka, kuratorka, historyczka sztuki, doktorantka w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Protoplastka ArTVstki – „simówy” polskiej sceny artystycznej działającej na przecięciu przestrzeni wirtualnej i pozawirtualnej.

Projekt „Zapisz jako wersję roboczą / Save as draft” to forma artystycznej rezydencji, której celem jest użycie w przestrzeni Instagrama kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi w zgodzie z ideą „prototypów”. Zaproszeni do współpracy twórcy i twórczynie testują tę szczególną „bazę danych”, jaką są zasoby ms, używając dostępnych na platformie Instagram narzędzi, takich jak: posty, tagi, relacje na żywo, filtry poszerzonej rzeczywistości (AR), gify czy filmiki. Artyści i artystki traktują zdigitalizowane zbiory muzeum jako tytułowe „wersje robocze” swoich praktyk.

WIĘCEJ INFO

kurator

Kacper Szalecki

koordynator

Przemysław Purtak

identyfikacja wizualna

Witek Gretzyngier

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki na Instagramie

Czas

23 czerwca - 12 lipca 2020

kurator

Kacper Szalecki

koordynator

Przemysław Purtak

identyfikacja wizualna

Witek Gretzyngier

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE