Przejdź do sekcji:

Zapisz jako wersję roboczą / Save as draft 03: Pamela Bożek

Pamela Bożek jest kolejną artystką, zaproszoną do trzytygodniowej pracy ze zdigitalizowaną kolekcją sztuki i towarzyszącymi jej zasobami wiedzy Muzeum Sztuki w Łodzi. W projektach online Bożek sięga najczęściej po proste narzędzia haktywizmu, używając do działań aktywistycznych mediów społecznościowych oraz ich zasięgów. 


INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki na Instagramie

Czas

1 - 21 czerwca 2020

Ukończyła Wydział Rzeźby na ASP w Krakowie, gdzie obecnie kontynuuje studia doktoranckie. Zajmuje się praktykami postartystycznymi o charakterze partycypacyjnym. Interesują ją tematy migracji, niepełnosprawności oraz szeroko rozumianej biedy i wykluczenia. Wydawczyni kwartalnika WIZA-VIS, współtworzonego przez uchodźczynie i uchodźców w Polsce. Jest również pomysłodawczynią i facylitatorką inicjatywy introligatorskiej „Notesy z Łukowa”, która ma na celu wspieranie ekonomiczne uchodźczyń w Polsce.

Artystka korzysta również z bogatego doświadczenia gastronomicznego. Jest autorką wybitnej zupy ramen do sztuki Maxa Pitegoffa i Calli Henkel „Mieszkanie” w adaptacji Domu Mody Limanka. Jako cukierniczka Słodka Pamela debiutowała w ramach „Groszowych Spraw” (Bazar Namysłowska, Warszawa, 2018) kuratorowanych przez Maję Demską. Prowadzi awaryjną cukiernię The One, w której wytwarza antykoncepcję „po” w czekoladzie, by wedle zaleceń byłego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, łykać ją „jak cukierki”.

Praca Słodkiej Pameli znajduje się w kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi jako część projektu „Zawód Artysty(tki)” Marcina Polaka.

Projekt „Zapisz jako wersję roboczą / Save as draft” to forma artystycznej rezydencji, której celem jest użycie w przestrzeni Instagrama kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi w zgodzie z ideą „prototypów”. Zaproszeni do współpracy twórcy i twórczynie testują tę szczególną „bazę danych”, jaką są zasoby ms, używając dostępnych na platformie Instagram narzędzi, takich jak: posty, tagi, relacje na żywo, filtry poszerzonej rzeczywistości (AR), gify czy filmiki. Artyści i artystki traktują zdigitalizowane zbiory muzeum jako tytułowe „wersje robocze” swoich praktyk.

WIĘCEJ INFO

kurator

Kacper Szalecki

koordynator

Przemysław Purtak

identyfikacja wizualna

Witek Gretzyngier

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

profil Muzeum Sztuki na Instagramie

Czas

1 - 21 czerwca 2020

kurator

Kacper Szalecki

koordynator

Przemysław Purtak

identyfikacja wizualna

Witek Gretzyngier

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE