Przejdź do sekcji:

Z cyklu "Spotkania na antresoli": wykład "Ekonomia daru. Joseph Beuys, Polentransport 1981"

W sierpniu 1981 roku Joseph Beuys wraz z żoną i córką przyjechał z Düsseldorfu do Muzeum Sztuki w Łodzi, wioząc w drewnianej skrzyni na dachu campera ponad 700 rysunków, obiektów, dokumentacji i materiałów archiwalnych związanych ze swoimi dotychczasowymi działaniami.

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43, czytelnia na antresoli

Czas

26 maja 2022, czwartek, g. 18:00

W akcji „Polentransport 1981” znalazło odbicie przekonanie artysty, że sztuka ma potencjał zmiany społecznej rzeczywistości i niesie ze sobą jakości umożliwiające transformację.

 Powtarzające się w wybranych przez Beuysa materiałach wątki pozwalają zauważyć, że obok transformacji społecznej, ważną rolę odgrywają też transformacje związane ze światem natury i zwierząt, a gest artystyczny przybiera często formę rytuału szamańskiego.

Przechowywane w Muzeum Sztuki w Łodzi archiwum tego wydarzenia pozwala zastanowić się, nośnikami jakich idei były podarowane obiekty i w jaki sposób miały prowadzić do zmiany?

________________________________________________________________

Spotkania na antresoli to cykl spotkań otwartych dla młodzieży, dorosłych i seniorów wtajemniczający w zasoby biblioteki Muzeum Sztuki w Łodzi. Spotkania odbywają się w wybrane miesiące w ostatni lub przedostatni czwartek o godzinie 18.00 w czytelni na antresoli Muzeum Sztuki w Łodzi.

WIĘCEJ INFO

prowadzanie

Marta Skłodowska i Maciej Cholewiński

wstęp

1 zł

Podziel się informacją

INFO

Miejsce

ms1, Więckowskiego 36, wejście od ul. Gdańskiej 43, czytelnia na antresoli

Czas

26 maja 2022, czwartek, g. 18:00

prowadzanie

Marta Skłodowska i Maciej Cholewiński

wstęp

1 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE