Przejdź do sekcji:

Z cyklu "Migiem o sztuce": oprowadzanie po wystawie "W jakim pięknym miejscu jesteśmy"

W kwietniu zapraszamy na oprowadzanie po wystawie W jakim pięknym miejscu jesteśmy w ramach cyklu Migiem o sztuce.

INFO

Miejsce

ms1, Gdańska 43

Czas

24.04.2022, niedziela, godz. 16.00
  • 24 kwietnia, godz. 16.00, oprowadzanie w PJM po wystawie „W jakim pięknym miejscu jesteśmy" (Prowadzi: Agnieszka Kołodziejczak)


Wystawa W jakim pięknym miejscu jesteśmy została skomponowana z darów przekazanych Muzeum Sztuki w Łodzi w latach 2008–2021.

Muzeum Sztuki powstało blisko sto lat temu dzięki ofiarności międzynarodowej awangardy. Targającym ówczesnym światem kryzysom, kiedy to rozpadały się imperia i gwałtownie szukano alternatywy dla stosunków ekonomicznych opartych na wyzysku, towarzyszyła wiara w postęp i powszechną emancypację. Przejawem owej wiary była sztuka awangardowa. Dzieła darowane do kolekcji są zarówno wypowiedzią artystyczną, historycznym śladem, jak i odzwierciedleniem wystaw i projektów realizowanych przez Muzeum Sztuki w Łodzi. Dar dla instytucji powiększa zakres tego, co wspólne.
WIĘCEJ INFO

wstęp

2 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms1, Gdańska 43

Czas

24.04.2022, niedziela, godz. 16.00

wstęp

2 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE