Przejdź do sekcji:

Wyróżnienie w konkursie "Najpiękniejsze polskie książki roku 2021" dla książki "Katarzyna Kobro. Ruch czasoprzestrzeni"

Książka "Katarzyna Kobro. Ruch czasoprzestrzeni" wydana przez Muzeum Sztuki zdobyła wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsze Polskie Książki 2021. Autorką projektu książki i składu jest Joanna Jopkiewicz z Grupy Projektor.

Książka to przewodnik po twórczości Katarzyny Kobro (1898-1951), legendarnej postaci polskiej sztuki XX wieku. Publikacja przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych pracami artystki: zarówno badaczek i badaczy, jak i wielbicielek i wielbicieli jej twórczości.

Katarzyna Słoboda i Małgorzata Jędrzejczyk - autorki książki opowiadają o wyjątkowości podejścia Kobro do sztuki, która poprzez swoje rzeźby, badała zasady tworzenia harmonijnych relacji łączących linie, kształty i płaszczyzny. Jej poszukiwania przyczyniły się do zmodernizowania metod projektowych przyszłych budynków i miast. Dzięki lekturze esejów, opisów prac, modeli, a także bogatemu materiałowi fotograficznemu, zawartemu w książce, czytelniczki i czytelnicy będą mogli poznać wyjątkowy wybór prac artystki, łącznie z tymi, które nie przetrwały do dzisiejszych czasów. Książka Katarzyna Kobro. Ruch czasoprzestrzeni pozwala zrozumieć dlaczego, śmiało eksperymentująca z przestrzenią artystka awangardowa, pochodząca z Europy Wschodniej, stanowi nieustającą inspirację dla współczesnych artystek i artystów a także fascynuje widzów, podziwiających jej niestety nieliczne zachowane prace, znajdujące się w kolekcjach muzealnych.


Książka wydana jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej (wraz z Verlag der Buchhandlung Walther und Franz König, Köln), można je kupić stacjonarnie w Księgarni ms2 przy ul. Ogrodowej 19 oraz w punkcie kasowym ms1 przy ul. Gdańskiej 43 lub tutaj za pośrednictwem księgarni internetowej

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE