Dzień bezpłatnego wstępu w Muzeum Sztuki w Łodzi od września zostaje przeniesiony na ŚRODY!
Przejdź do sekcji:

Wyróżnienie dla "Awangardy i państwa" i "Wielkiej Wojny" w 59. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2018

23 maja 2019 roku, podczas 10. Warszawskich Targów Książki wręczono nagrody i wyróżnienia w 59. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2018. Wśród publikacji wyróżnionych w dziedzinie książki naukowe, popularnonaukowe (humanistyczne) znalazły się dwa tomy z serii wydawniczej Roku Awangardy: Awangarda i państwo oraz Wielka Wojna. To już kolejne wyróżnienie dla opracowanej i wydanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi oraz zaprojektowanej przez Ryszarda Bienerta serii.

W 59. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2018 wzięło udział 108 firm wydawniczych, które nadesłały 204 tytuły opracowane przez polskich twórców (ilustratorów, grafików, typografów). Wydawcy nagrodzonych i wyróżnionych pozycji otrzymują dyplomy honorowe, zaś drukarnie listy gratulacyjne. Twórcom opracowań edytorsko-artystycznych przyznawane są dyplomy i nagrody finansowe.

W składzie jury tegorocznej edycji konkursu znaleźli się: Agata Szydłowska – przewodnicząca, Leszek Bielski, Małgorzata Gurowska, prof. Wiktor Jędrzejec, Ryszard Kryska, Monika Marek-Łucka, Piotr Rypson i Andrzej Tomaszewski.

WIĘCEJ INFO

Podziel się informacją

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE