Przejdź do sekcji:

Wykłady cykliczne dla młodzieży i osób dorosłych w cyklu "Muzeum sztuk"

Muzeum Sztuki w Łodzi zajmuje się sztuką… Ale czym jest sztuka? Zakres znaczeniowy tego pojęcia zmieniał się wielokrotnie. Sztuką nazywano wszelkie wytwory ludzkich rąk, co sytuowało ją obok współczesnego rzemiosła – albo lokowano ją w obszarze optyki, wszak sztuką było to, co oglądano. Postęp cywilizacyjny wciąż zaś powiększał repertuar rzeczy, które aspirowały do rangi sztuki.

Wykłady nie przeglądają więc wszystkich sztuk. Te oczywiste – literatura, teatr, muzyka – pozostały poza zestawieniem. Dlatego, by zrobić miejsce dla nieoczywistych: perfumiarstwa, florystyki czy sztuki dobrych manier.

Subiektywną antologię sztuk porządkuje układ alfabetyczny tematów wykładów. Cykl rozpoczyna się od „Architektury”, a kończy na „Zegarmistrzostwie”.

Wykłady prowadzone hybrydowo: stacjonarnie i online (platforma Zoom)

Udział online możliwy po wcześniejszym zakupie biletów poprzez platformę e-bilet

Najbliższe terminy wykładów:

  • 4 lutego 2023, sobota, godzina 12.00

Wykład: MALARSTWO

Prowadzi: Małgorzata Wiktorko

  • 11 lutego 2023, sobota, godzina 12.00

Wykład: PEJZAŻ

Prowadzi: Marta Wlazeł

  • 18 lutego 2023, sobota, godzina 12.00

Wykład: HISTORIA PIRAMID. POCZĄTKI CYWILIZACJI

Prowadzi: Maria Wasińska-Stelmaszczyk

  • 25 lutego 2023, sobota, godzina 12.00

Wykład: RZEŹBA

Prowadzi: Marta Wlazeł

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE