Dzień bezpłatnego wstępu w Muzeum Sztuki w Łodzi od września zostaje przeniesiony na ŚRODY!
Przejdź do sekcji:

Wykłady cykliczne dla młodzieży i osób dorosłych w cyklu "Muzeum sztuk"

Muzeum Sztuki w Łodzi zajmuje się sztuką… Ale czym jest sztuka? Zakres znaczeniowy tego pojęcia zmieniał się wielokrotnie. Sztuką nazywano wszelkie wytwory ludzkich rąk, co sytuowało ją obok współczesnego rzemiosła – albo lokowano ją w obszarze optyki, wszak sztuką było to, co oglądano. Postęp cywilizacyjny wciąż zaś powiększał repertuar rzeczy, które aspirowały do miana dzieła sztuki.

Wykłady są podróżą przez epoki i style, ze szczególnym naciskiem na sztukę współczesną. Na sobotnich wykładach spróbujemy zainteresować cię malarstwem rzeźbą, grafiką, a nawet teatrem czy tańcem. Znakomici, doświadczeni prowadzący… Daj się poprowadzić przez sztukę, jej światy i tajemnice…

Od marca wykłady będą prowadzone w formie stacjonarnej (w sali audiowizualnej w ms2, ul. Ogrodowa 19).

Na wykłady zapraszamy jesienią, po okresie wakacyjnym!

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE