Przejdź do sekcji:

Wykład „O unizmie w kompozycjach muzycznych”

Zapraszamy na sobotni wykład O unizmie w kompozycjach muzycznych, który poprowadzi dr hab. Jacek Szerszenowicz specjalizujący się w problematyce filozoficzno-estetycznej muzyki, poświęcając szczególną uwagę muzyce współczesnej i jej społecznym kontekstom.

INFO

Miejsce

ms2, ul. Ogrodowa 19

Czas

29.04.2023 (sobota), godz. 12:12

Wydarzenie odbędzie się w ramach wykładów cyklicznych „Muzeum Sztuk”.


Jacek Szerszenowicz - muzykolog i pedagog, doktor nauk humanistycznych (rozprawa Ekspresja i ewokacja w nowej muzyce obroniona na UŁ w r. 1982) oraz dr habilitowany sztuki (na podstawie książki Inspiracje plastyczne w muzyce, Łódź 2008). Studiował na Wydz. Instrumentalnym PWSM (obecnie Akademia Muzyczna) w Łodzi oraz filozofię w Uniwersytecie Łódzkim. Na swym koncie ma wykłady w Uniwersytecie Łódzkim, Akademii Muzycznej, Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, Wyższej Szkole Edukacji Społecznej. Specjalizuje się w problematyce filozoficzno-estetycznej muzyki i korespondencji sztuk. W latach 90. realizował cykl autorskich audycji pod hasłem Granice muzyki dla Rozgłośni Polskiego Radia w Łodzi. Był współautorem scenariusza i komisarzem wystaw Cóż po Chopinie – w Łódzkiej Galerii Sztuki oraz Animacja – obraz i muzyka w Muzeum Kinematografii w Łodzi (2011). Realizuje projekty multimedialne animacji muzycznej dzieł sztuk plastycznych – m.in. Witraże pałaców Ziemi obiecanej, Unizm i sensualizm Zygmunta Krauze.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, Związku Kompozytorów Polskich i wiceprezesem Stowarzyszenia „ProCinema”.


Partner wydarzenia


WIĘCEJ INFO

prowadzi

Jacek Szerszenowicz

wstęp

10 zł

Podziel się informacją

Wydarzenia towarzyszące

INFO

Miejsce

ms2, ul. Ogrodowa 19

Czas

29.04.2023 (sobota), godz. 12:12

prowadzi

Jacek Szerszenowicz

wstęp

10 zł

Podziel się informacją

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Logotypy UE